Visas ziņas

Kas ir “HODL”, tā vēsture un būtība

Vārda “HODL” vēsture un būtība

Kriptovalūtas pasaulē ir daudz dažādi izteicieni, mēmes un joki, kas nav saprotami cilvēkiem ārpus blokķēdes nozares. Izplatīts termins kriptovalūtas kopienā ir tā sauktais “hold”, “hodle” vai “HODL”.

Šis “HODL” ir patiešām populārs. Īpaši bieži to var ievērot sociālajos tīklos un forumos saistībā ar bitkoina vērtības krišanu. Svētdien, 25. aprīlī bitkoina vērtībai bija rekordliels kritums, tai samazinoties līdz 47 tūkstošiem dolāriem. Drīz pēc tam sociālajās platformās parādījās atgādinājums par “hodlu” jeb kriptovalūtas uzglabāšanu ilgtermiņā.

Ko īsti nozīmē Hodl?

“Hodl” ir nepareizi uzrakstīts vārds no angļu valodas vārda “hold’, kas nozīmē “turēt” vai “uzglabāt”.

Kriptovalūtas kontekstā šeit runa ir par kriptovalūtas uzglabāšanu ilgtermiņā, neskatoties uz to, kas notiek ar tās kursu. Savukārt, hodlers ir cilvēks, kurš plāno daudzus gadus uzglabāt savus bitkoinus un tuvākajā nākotnē nepārdos tos. Turklāt šis termins ir aktuāls strauja kriptovalūtas vērtības krituma laikā, no kuriem pēdējais notika 2020. gada martā.

Atgādināsim, ka kriptovalūtu, akciju un citu finanšu instrumentu tirgus sabrukums notika 12. martā. Tas bija saistīts ar cilvēku bailēm par koronavīrusu, karantīnu un turpmākiem ierobežojošiem pasākumiem. Tad bitkoina vērtība samazinājās par desmitiem procentu. Tomēr pēc dažām dienām kurss sāka atjaunoties.

Līdzīgas situācijas notika arī iepriekš – un tieši viena no tām kļuva par “hodla” veidošanās cēloni. 2013. gada janvārī bitkoina cena bija aptuveni 15 ASV dolāri. Tā paša gada novembra beigās un decembra sākumā bitkoina vērtība pārsniedza 1100 dolāru līmeni, tas ir, tā pieauga aptuveni 73 reizes. Tomēr tam sekoja milzīgs kritums: 2013. gada 18. decembrī bitkoina cena samazinājās no 716 līdz 438 dolāriem, tas ir, par gandrīz 40 procentiem.

Protams, investoriem tas bija šoks – un īpaši tiem, kuri veica iepriekšējā dienā ieguldījumus.

Viens no bitkoinu atbalstītājiem, kurš cieta zaudējumus, bija kāds bitkoinu īpašnieks ar pseidonīmu GameKyuubi. Viņš izveidoja diskusiju forumā “Bitcointalk”, nosaucot to “I AM HODLING”.

I AM HODLING

Leģendārais GameKyuubi ieraksts forumā, kas bija termina “Hodl” aizsākums

“Bitkoina vērtība samazinās, kāpēc tad es to lai paturu? Es jums pateikšu, kāpēc. Tas ir tāpēc, ka es esmu slikts tirgotājs. Jā, jūs visi esat labi tirgotāji, kuri var pamanīt cenu kāpumus un kritumus, līdz ar ko jūs varat ātri iegūt miljonus. Tajā pašā laikā nemākulīgi tirgotāji domā “ak nē, bitkoina vērtība krīt, man vajag tos pārdot”.

Protams, arī man vajadzēja tos pārdot sekundi pirms tam, kad tika pārdoti visi pārējie, un nopirkt pāris mirkļus pirms tam, kad visi sāka pirkt. Bet ne visi ir tādi meistari.

Tad ieraksta autors norādīja, ka visa notiekošā dēļ viņš jau bija iedzēris viskiju. Acīmredzot, tas izskaidroja lielo skaitu pieļauto rakstības kļūdu ierakstā. Viena no kļūdām bija arī vārda “hold” pareizrakstībā. Tādējādi ir radies jauns termins – “hodl” aiz neuzmanības, un, kurš šobrīd nozīmē turēt vai uzglabāt kriptovalūtu ilgu laiku, neskatoties uz tās vērtības kritumu vai pieaugumu. Jāatzīst, ka šī stratēģija patiešām darbojas, lai gan tā prasa pacietību.

Tagad kriptovalūtas kopienas pārstāvji ir jau veikuši vārda nozīmes uzlabojumus. Būtībā  “HODL” var tulkot kā “hold on for Dear Life”, tas ir, “Turies, jo dzīve ir lieliska”, tādējādi kriptovalūtas mīļotājiem tiek atgādināts, ka labi blokķēdes projekti gadu gaitā kļūst dārgāki un pastāv iespēja gūt lielus ienākumus.

Kam ir paredzēts Hodl?

Tas nozīmē ne tikai ilgtermiņa kriptovalūtas uzglabāšanu, būtībā tas ir ieguldījums, kas ir kontrasts vārdam “tirgot”. Tirgotāji parasti cenšas gūt peļņu īsos laika periodos: no dažām minūtēm līdz dienām.

Šeit notiek tieši otrādi. Tiek iegādāta kriptovalūta un, burtiskā nozīmē par to tiek aizmirsts uz vairākām nedēļām, mēnešiem vai gadiem. Protams, tiek uzraudzīts tirgū notiekošais, lai nepalaistu garām iespējamo kriptoalūtas vērtības kāpumu.

Taču ir jānorāda, ka kriptovalūtas projekts ilgtermiņa uzglabāšanai būtu jāizvēlas uzmanīgi. Ja jūs ieguldīsiet mazpazīstamā projektā, varat pilnībā zaudēt līdzekļus. Šādi gadījumi jau ir iepriekš notikuši.

CBDAO Bree kurss

CBDAO Bree kurss

Apskatiet CBDAO BREE. Tās izstrādātāji neizturēja tirgus kritumu 2020. gada rudenī un pazuda: viņi samazināja BREE tirdzniecības pāru likviditāti un ļāva kursam pazemināties līdz nullei. Tādu projektu kriptrovalūtas uzglabāšanai labāk neizvēlēties, lai gan iepriekš šādus atgadījumus nevar paredzēt. Šādā gadījumā labāk izvēlēties top 10 kriptovalūtas, kas ir pārbaudītas ar laiku.

Hodl priekšrocības

Kriptovalūtas ilgtermiņa uzglabāšanas priekšrocības ir acīmredzamas. Ja investors plāno uzglabāt kriptovalūtu vairāku mēnešu vai gadu laikā, viņam nav nekādas vajadzības reaģēt uz pagaidu notikumiem tirgū, nervozēt par notiekošo. Viņš zina, ka pēc kāda laika situācija tirgū būs daudz labāka, tāpēc situāciju var palaist pašplūsmā.

Kriptovalūtas pārdošana šobrīd ir īpaši aktuāla, kad bitkoinus pērk tādas kompānijas kā “Tesla”, “MicroStrategy”, “Square” un citas pasaules industrijas milži. Ir skaidrs, ka bitkoina vērtība strauji nekritīsies.

 

Hodl trūkumi

Pastāv arī ilgtermiņa kriptovalūtas uzglabāšanas trūkumi. Ja ir pieņemts lēmums ilgtermiņā uzglabāt kriptovalūtu, tās īpašnieks var ne tik vērīgi sekot līdzi notiekošajam tirgū un palaist garām labu iespēju. Piemēram, ilgtermiņā uzglabāt bitkoinus laika periodā no 2017. gadam līdz 2019. gadam nebija izdevīgi, jo 2017. gada decembrī bitkoins sasniedza lokālo maksimumu – 20 tūkstošus dolārus, pēc kā sekoja straujš bitkoina vērtības kritums.

Otrs kriptovalūtas uzglabāšanas mīnuss ir tas, ka ir iespējamas kādas no kriptovalūtas pastāvēšanas beigām. Kriptovalūtu biržās treideri pret šādu situāciju nodrošinās uzliekot automātisko aktīvu pārdošanu, ja tā kursu kritums ir zemāks par noteikto līmeni. Tas ir katra pārdevēja novilta cenas līnija pie kuras pārdot. Tā ir pieredze un zināšanas – turēt roku uz pulsa.

Katrā gadījumā kriptovalūtas uzglabātāju un tirgotāju pieeja ir pilnīgi atšķirīga, tāpēc tās pat nav vērts salīdzināt.

Nobeigumā

Kriptovalūtas uzglabāšana ilgtermiņā atmaksājās, vismaz pagaidām. Tās vērtība ar laiku patiešām pieaug, un noteikti ir iespējams gūt ienākumus. Lai arī kriptovalūtas uzglabāšanai ilgtermiņā ir mīnusi, investoru netrūkst, bet ieguldījumus veiciet tomēr pēc rūpīgas analīzes. HODL!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top