Visas ziņas

1 no 5 Eiropas kriptovalūtas holderiem ir sievietes

Eiropas kriptovalūtas turētajiem ir sievietes

Lai arī jaunākie dati liecina, ka kriptovalūtas pasaulē dominē vīrieši, šobrīd abu dzimumu pārstāvji izrāda interesi par kriptovalūtu.

Finanšu un tehnoloģijas kompānijas Bitpanda un tirgus izpētes uzņēmuma GlobalWebIndex 31. jūlijā publicētajā ziņojumā tika apskatīts plašs datu kopums, lai gūtu ieskatu par vidusmēra Eiropas kriptovalūtas investora profilu.

Viens no pieciem Eiropas kriptovalūtas turētajiem ir sievietes

Ziņojumā norādīts, ka, lai gan iepriekš veiktie pētījumi liecina, ka 90% kriptovalūtas investoru ir vīrieši, jaunā datu analīze norāda, ka dzimumu sadalījums starp Eiropas kriptovalūtas lietotājiem ir 78% vīriešu un 22% sieviešu.

Sieviešu dzimuma kriptovalūtas investori par 30% biežāk nonāk ienesīgāko investoru topā — kopumā aptuveni 21% sieviešu salīdzinājumā ar 16% vīriešu kārtas pārstāvjiem — un 3,3 reizes biežāk nekā “vidusmēra sieviete”.

Gan sieviešu, gan vīriešu kriptovalūtas investoriem ir atšķirīgi profili salīdzinājumā ar vidusmēra Eiropas sievietēm un vīriešiem. Sieviešu kriptovalūtas investori 1,6 reizes biežāk strādā finanšu nozarē, nekā citas sievietes, salīdzinot ar vīriešiem – kriptovalūtas investoriem, kuri 2,6 reizes biežāk nekā citi vīrieši strādā finanšu nozarē. Sievietes 2,3x biežāk strādā mārketinga jomā (salīdzinājumā ar 2,3x vīriešiem) un 1,9x biežāk strādā banku nozarē ( salīszinājumā ar 2,2x vīriešiem).

Ja neskatās uz profesiju jomu, bet runā par interesēm, ziņojumā ir norādīts, ka sievietes kriptovalūtas turētajas “vairāk atšķiras no citām sievietēm nekā vīriešu kārtas kriptovalūtas lietotāji no citiem vīriešiem” – izceļot lielākas atšķirības no citām sieviešu kārtas interneta lietotājām nekā vīriešu kārtas pārstāvjiem tādās jomās kā datori, kodēšana, tehnoloģijas, azartspēles un finanses.

Londonas  pārsvars

Apskatot ziņojumu par Eiropas kriptovalūtas investoru dzīvesveidu, finanšu un investīciju uzvedības modeli, lielā mērā tiek apstiprināti dati no iepriekš veiktajiem pētījumiem – kā arī apstiprināti vairāki stereotipi, kas ir izveidojušies visā nozarē.

Ģeogrāfiskā sadalījuma ziņā Eiropas tirgos starp jaunākiem, pārticīgākiem iedzīvotājiem ir vairāk kriptovalūtas lietotāju. Šveicē ir visaugstākais kriptovalūtas lietotāju skaits Eiropā – 7% interneta lietotāju un 14% aktīvu kriptovalūtas lietotāju.

Lai arī Apvienotā Karaliste ir tikai 11. vietā starp valstīm, kurās ir lielākais kriptovalūtas lietotāju īpatsvars, 3x augstāks rādītājs ir pašā Londonā, kas nozīmē, ka tajā ir vislielākā kriptovalūtas turētaju koncentrācija visā Eiropā.

Amerikas Savienoto Valstu mēroga aptaujā, kas tika publicēta iepriekš, atklājās, ka 9%  cilvēku izvēlējās kriptovalūtu kā galveno ilgtermiņa ieguldījuma variantu, kas sastāda aptuveni trīs reizes lielāku procentuālo daļu salīdzinājumā ar vecākajām paaudzēm.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top