MediBloc

Kas ir MediBloc?

MediBloc ir atvērtā pirmkoda platforma

Šobrīd lielākā daļa slimnīcu visā pasaulē izmanto centralizētus serverus, lai uzglabātu pacientu medicīniskos datus. Tas ievērojami ierobežo datu apmaiņas iespējas starp veselības aprūpes speciālistiem un samazina iespēju iegūt trešo pušu viedokļus, lai nodrošinātu labāku cilvēku aprūpi. Tā vietā pastāv tādi likumi kā HIPAA (Veselības apdrošināšanas pārnesamības un atbildības likums), kas ierobežo pacientu datu apmaiņu starp ārstiem, medicīnas pakalpojumu darbiniekiem un pētniekiem, tādējādi liedzot kvalitatīvu medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem.

MediBloc ir atvērtā pirmkoda platforma ar veselības aprūpes ekosistēmu, kas ir izveidota Ethereum blokķēdē. Pateicoties decentralizētai struktūrai, tā nodrošina atklātu mijiedarbību starp pacientiem, medicīnas ekspertiem un pētniekiem. No funkcionālā viedokļa MediBloc ļauj lietotājiem brīvi izsekot pacientu medicīniskos datus, tostarp viņu veselības stāvokli un veiktos ārstu apmeklējumus.

Platformas vienā datu bāzē ir uzglabāta visa sensitīvā ar pacientu veselību saistītā informācija, kura ir uzticēta ekspertiem pilnībā diskrēti un privāti. Turklāt MediBloc izmanto savu monetāro sistēmu, lai veicinātu finanšu līdzekļu plūsmu, izmantojot uz stimulāciju balstītu finanšu modeli. Atlīdzības var iegūt gan aprūpētāji, gan pacienti, un lokālos tokenus arī var izmantot, lai atvieglotu iekšējos darījumus, piemēram, apdrošināšanas maksājumus un veiktu apmaksu par farmācijas un veselības aprūpes pakalpojumiem.

Pārskats pār MediBloc

  • Piedāvā pacientiem jaunu saziņas veidu ar medicīnas ekspertiem
  • Visi ieraksti tiek uzturēti pārredzamā tīklā
  • Ir milzīgs nākotnes tirgus potenciāls (ASV veselības aprūpes tirgum pašlaik gada apgrozījums ir 2 triljoni)
  • Ir intuitīvs interfeiss
Galvenās īpašības

MediBloc platforma tika izveidota, lai padarītu pacientiem pieejamu veselības aprūpi, izmantojot pārdalītā datu īpašumtiesību modeli. Tas galvenokārt nozīmē to, ka slimnīcām vairs nav monopola pār pacienta veselības aprūpes datiem, un cilvēkiem pašiem tiek uzticēti viņu medicīniskie dati.

Vēl viena svarīga MediBloc iezīme ir datu zuduma protokola izmantošana, kas nodrošina, ka visa sensitīvā informācija vienmēr tiek uzglabāta decentralizētā tīklā. Tikai pilnvarotajam veselības aprūpes personālam tiek nodrošināta piekļuve blokķēdei, tādējādi samazinot neētisku ieraksta izmaiņu vai manipulācijas iespēju.

MediBloc lietotāja intefeiss

Izmantojot atlīdzības sistēmu, pacienti, kā arī ārsti var saņemt dažādus atvieglojumus lokālās valūtas formā. MediBloc ir pārrobežu platforma, un tādējādi tai nepastāv ģeogrāfiska attāluma barjeras problēmas. Platforma tika izveidota, lai veicinātu datu apmaiņu reāllaikā starp pacientiem un ekspertiem visā pasaulē, kas padara diagnozes noteikšanu un ārstēšanu daudz vienkāršāku un nekļūdīgu.

MediBloc platforma

Kā darbojas MediBloc platforma

Šī platforma tika izveidota balstoties uz EVM (Ethereum Virtual Machine) un tai ir trīs komponenti, kas atbild par  galvenajiem sistēmas vispārējās funkcionalitātes aspektiem. Tajos ietilpst Core datu tīkla, dažādu pakalpojumu un lietotņu slāņi.

MediBloc slāņu struktūra (no oficiāla informatīvā avota)

Katrs no šiem slāņiem ir paredzēts, lai saglabātu būtisku informāciju un apstrādātu datus pēc nepieciešamības. Piemēram, Core slānis ir paredzēts, lai aizsargātu visu sistēmā glabāto medicīnisko informāciju. Tas tiek darīts, izmantojot jaunus šifrēšanas protokolus, kas kriptogrāfiski bloķē visus ierakstus, izmantojot privāto atslēgu (kuru var piekļūt tikai pacients).

Tāpat Servisa slānis kalpo kā starpnieks starp lietotņu un Core slāņiem. Tā kodēšana atvieglo naudas līdzekļu apmaiņu un ļauj apstrādāt viedos līgumus MediBloc ekosistēmā.

Vienkārša MediBloc darbības principa ilustrācija

MediBloc lietojumprogrammu slānis ļauj lietotājiem piekļūt dažādām personiskām un trešās puses lietojumprogrammām, lai viegli un efektīvi pārvaldītu un regulētu personas datus.

Visbeidzot, jāatzīmē, ka šajā platformā tiek izmantota Medi Point sistēma (MP), kas automātiski izseko lietotāju līdzdalību un attiecīgi tiek nodrošinātas arī dažādas atlīdzības. Iegādātos MPs var apmainīt pret MED tokeniem, kurus pēc tam var izmantot, lai veiktu maksājumus un atvieglotu iekšējos darījumus.

Par MediBloc

MediBloc platforma tika izveidota 2017. gada oktobrī, kad uzņēmums vispirms publiskoja savu savas darbības plānu un informatīvo lapu. Kopš tā laika projekts ir ieguvis lielu atbalstu un sagaidāms, ka līdz 2018. gada maijam MediBloc SDK tiks nodots komerciālai lietošanai.

Projekts ir Dr Allen Ho un Dr Eunsol Lee ideoloģiskais darbs. Dr. Ho ir arī biznesa attīstības vadītājs un iepriekš strādājis par Samsung vadošo inženieri. Dr. Lee ir sertificēts ārsts, kurš ir ieguvis Hanyang Universitātes medicīnas grādu. Otrs galvenais personāls ir attiecīgi Chae Ho Shin un Saehan Park, kas ir platformas paneļa izstrādātāji.

Tokena darbības  vēsture

Kopš tokenu ieviešanas tirgos pagājušā gada decembrī, viena MED tokena vērtība gandrīz nav mainījusies.

MED tokena sākotnējā vērtība (2017. gada 25. decembrī) bija 0,054 ASV dolāri. Tā vērtība pašreiz ir USD 0.039 ASV dolāri.

Visu laiku augstākais MED vērtības līmenis tika sasniegts 2018. gada 10. janvārī, kad vienas monētas cena sasniedza 0,22 ASV dolārus.

Slēdziens

Vadoties pēc statistikas datiem, ASV veselības aprūpes sistēmas radītie zaudējumi pārsniedz 6 miljardus ASV dolāru gadā, un nav pārsteigums, ka 2018. gadā  strauji pieaugs.

Tā kā šīs platformas mērķis ir veikt pārstrukturizāciju medicīnas jomā, tuvākajā nākotnē tai ir nopietns tirgus potenciāls. Pašlaik pastāv tikai divas tiešsaistes biržas, kuras atbalsta MED tirdzniecību: Coinrail un Gate.io.

MediBloc projekta mājaslapa medibloc.org

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top