Po.et

Kas ir Po.et?

Satura veidošanas, publicēšanas un izklaides pasaulē viss ir centralizēts. Po.et projekta pamatā ir to mainīt un ļaut satura veidotājiem piekļūt izveidotajam saturam jebkurā laikā. Blokķēdes tehnoloģijas izmantošana šim nolūkam ir ļoti pareizi izvēlēta pieeja, kas liks pozitīvi paskatīties uz jauno tehnoloģiju. Šī iemesla dēļ noteikti ir vērts tuvāk apskatīt šo projektu.

Kas tieši ir Po.et?

Daudzi  cilvēki blokķēdes tehnoloģiju saista ar satura veidošanu. Mūsu laikmetā ir ļoti grūti nodrošināt īpašumtiesības savam izveidotajam darbam  interneta vidē. Taču līdz ar Po.et projekta izveidi, šī situācija tuvākajā laikā mainīsies. Satura veidotāji interneta vidē varēs radīt nemaināmus un ar laika zīmogu apzīmētus radošus darbus, reģistrējot savus aktīvus Po.et tīklā. Attiecinājums uz metadatiem būs vienmēr drošs un pārbaudāms, kas nozīmē, ka ir vērts pievērst uzmanību šim jaunajam projektam.

Kā Po.et projekts varētu gūt panākumus?

Po.et ir atvērts tīkls, kas apvieno satura veidotājus ar izdevējiem. Tas ļauj viegli veidot jaunu saturu vai pārbaudīt esošo darbu autentiskumu. Tas viss ir autorizēts, izmantojot caurspīdīgu attiecinājuma sistēmu. Tieši šī iemesla dēļ blokķēde ir tik saistoša, jo šī tehnoloģija ļauj reģistrēt datus un nodrošināt to nemainīgumu, kamēr tie joprojām ir publiski pārbaudāmi.

Autortiesību licenču izveide un izsniegšana būs samērā viegla. Izmantojot kriptogrāfiju, būs nodrošināts automatizēts licencēšanas processs bez starpniekiem. Satura īpašnieki varēs izmantot iepriekš izveidotu licences paraugu, vai veidot  nosacījumus pēc saviem ieskatiem.

Izmantojot uz blokķēdes tehnoloģiju balstītu pieeju, platformas lietotāji varēs samaksāt nelielu maksu, lai izmantotu jebkuru licencēto saturu, kas būs pieejams Po.et platformā. Šie maksājumi būs pilnībā automatizēti, tādēļ platforma būs diezgan ērta lietošanai. Ir arī vērts atzīmēt, ka Po.et platforma nodrošinās sava veida elastību, un ne viss saturs, kas tiks reģistrēts šajā blokķēdē, būs publiski jāataino. Tā ir ļoti laba opcija, kas noteikti liks jaunajai platformai atšķirties no citām jau esošajām platformām.

Vai būs pieejams Po.et tokens?

Kā tas jau ir pierasts, arī jaunizveidotajā blokķēdes tīklā būs nodrošināta sava valūta. Po.et tokenu varēs izmantot, lai pievienotos tirgum un uzlabotu vispārējo piekļuvi saturam, liktu likmes uz tokeniem, kā arī lai iegūtu atpazīstamību platformā un balsotu par protokola uzlabojumiem un risinātu nesaskaņas Po.et ekosistēmā. Ir redzams, ka jaunajam tokenam ir liels potenciāls, kā arī kopumā visai ekosistēmai.

Kāda būs Po.et projekta nākotne?

  1. gadā tiks laists klajā Po.et izdevēja API, kas būs plašāk zināms kā Frost. Turklāt tiks nodrošināts pielāgojams WordPress spraudnis, kas ļaus satura veidotājiem likt laika zīmogu uz saviem darbiem. Aprīlī tiks ieviests licencēšanas tirgus, savukārt ieņēmumu sadales funkcionalitāte būs pieejama jūlijā. Nemainīguma portfolio instruments, kas noteikti ieinteresēs satura veidotājus, būs pieejams 2019. gada janvārī. Tāpat arī 2019. gadā būs pieejams e-grāmatas atbalsts.

Projekta mājaslapa Po.et

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top