Visas ziņas

Kas ir Scatter?

Kas ir Scatter

Blokķēdes tehnoloģija nodrošina platformu lietotājiem dažāda veida jaunus rīkus. Pašlaik īpaša konkurence veidojas tiešsaistes identitātes un reputācijas pārvaldības jomā. Scatter projekta mērķis turpmākajos gados ir attīstīt šo jomu.

Scatter projekta ideja

Lietotāja autentifikācija internetā ir kļuvusi par diezgan sarežģītu procesu. Katrai platformai ir atsevišķa pieteikšanās un parole, un daži pakalpojumi ir savstarpēji saistīti. Scatter projekta mērķis ir vienkāršot šo sistēmu, nodrošinot vienreizēju pierakstīšanos ar asimetriskas šifrēšanas palīdzību, ļaujot pieteikties lietojumprogrammās un pakalpojumos, neizmantojot paroles.

Kā darbojas ideja?

Vienotu pierakstīšanās sistēmu, kas ir balstīta uz kriptogrāfijas un šifrēšanas tehnoloģiju, nebūt nav vienkārši izveidot. Lai nodrošinātu ērtu un drošu risinājumu, ir nepieciešams izmantot inovatīvas tehnoloģijas. Scatter mērķis ir ļaut platformas lietotājiem visu laiku pilnībā kontrolēt savu personīgo informāciju. Visa informācija atradīsies lietotāja ierīcē, kaut gan to varēs nosūtīt arī uz blokķēdi, izmantojot pirkstu nospiedumu skenēšanas funkciju.

Lēmumu par personīgās informācijas nosūtīšanu pieņems tikai platformas lietotājs. Lietojumprogrammu un pakalpojumu nodrošinātāji nevarēs iegūt klientu datus bez galalietotāja atļaujas. Turklāt Scatter brīdinās lietotājus par lietojumprogrammām, kuras nopludina klientu datus. Tas, cerams, liks uzņēmumiem vienmēr nodrošināt visaugstāko drošības un konfidencialitātes līmeni.

Viens no interesantākajiem Scatter platformas aspektiem ir tas, ka tā izmanto vairākas blokķēdes. Šajā posmā tiek atbalstītas tikai EOS un Ethereum blokķēdes, bet nākotnē tiks atbalstītas arī citas blokķēdes. Vienas identitātes un reputācijas sistēmas izmantošana visās blokķēdēs lietotājiem šķitīs noderīga. Šāda pieeja ļaus lietotājiem izmantot jebkuru lietojumprogrammu, kas nozīmē, ka tiks veicināta decentralizēto lietojumprogrammu lietošana.

Nākotnes plāni

Scatter ir bezmaksas risinājums, kas pašlaik ir pieejams beta versijā. Kaut arī ir jāpaveic vēl daudz darba, pašlaik lietotājiem ir pieejams Chrome paplašinājums, ja ir vēlme šim pakalpojumam piekļūt beta versijā. Kad tiks ietverts arī visu citu blokķēžu atbalsts, Scatter projekta komanda būs paveikusi nozīmīgu ieguldījumu šajā jomā.

Projekta Scatter mājaslapa get-scatter.com/

Video par Scatter

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top