Visas ziņas

Kas ir stabilie koini?

Kas ir Stabilie koini

Virtuālās un digitālās naudas pasaulē ir diezgan daudz interesantu izvēles iespēju. Kriptovalūta joprojām ir ļoti populāra, taču tas var nebūt galīgais risinājums esošajām problēmām finanšu nozarē. Stabilajiem koiniem (Stablecoin) šajā ziņā arī ir liela nozīme, tos gan nevajadzētu sajaukt ar  StableCoin kriptovalūtu, galvenokārt tāpēc, ka tie parasti ir piesaistīti kādai citai valūtai un tiem ir stabila vērtība. Tas ir palielinājis to popularitāti, kā arī tiem ir citas noderīgas īpašības.

Stabilais koins pastāvēs un ir iespējama tā attīstība

Pasaulē lielākoties nav tādas lietas kā stabilas naudas formas. Pat fiat valūta ir atkarīga no svārstīgā valūtas maiņas kursa, samazinātas pirktspējas un masveida inflācijas iespējamības. Savukārt galvenās kriptovalūtas ir pakļautas ievērojamai nestabilitātei, kas padara tās vien pievilcīgas spekulantiem, taču tās ir nepiemērotas vispārējai izmantošanai.

Šīs nestabilitātes samazināšana līdz šim ir izrādījusies neiespējama. Tajā pat laikā dažādas projektu komandas ir mēģinājušas radīt kaut ko līdzīgu stabilajiem koiniem, taču ilgtermiņā raugoties nevienai no projekta komandām nav izdevies gūt panākumus šajā ziņā. Viens no zināmajiem stabilajiem koiniem ir Tether, lai gan tas ir pakļauts rūpīgai pārbaudei sakarā ar strauji augošo piedāvājumu un neatkarīgas revīzijas trūkumu. Nav nemaz tik vienkārši radīt stabilu koinu,  ja ja vien jūs, diemžēl, neesat banka vai valdība.

Pēc definīcijas stabilais koins ir aktīvs, nevis valūta, kam ir raksturīga cenas stabilitāte. To galvenokārt ir paredzēts izmantot kā norēķinu vienību. Līdz šim lielākajai daļai aktīvu ir bijusi mainīga un nestabila vērtība, pat tiem, kuriem šķita ir stabila vērtība.

Daži cilvēki varētu domāt, ka ASV dolārs ir stabils koins, taču tā nav taisnība. Tātad ASV dolārs ir gan nestabils, gan arī var piedzīvot inflāciju, un tā pirktspēja ir diezgan svārstīga. Tajā pat laikā tā ir diezgan uzticama norēķinu vienība. Diemžēl šīs vienības nozīmi un vērtību cilvēki paši nevar kontrolēt un ietekmēt, jo ASV dolārs ir Federālo Rezervju bankas īpašums. Pastiesībā diez vai varētu atrast kādu stabilo koinu, kuru cilvēki jebkurā brīdī varētu kontrolēt.

Pašlaik nav zināms, vai šāds stabilais koins pastāvēs. Viedie līgumi varētu saglabāt stabilo koinu vērtību un padarīt tos par efektīvu norēķinu vienību. Runājot par digitālo stabilo koinu, visticamāk, tam būtu nepieciešams izveidot arī pretēju koinu. Stabilo koinu varētu atbalstīt jebkāda veida citas vērtības nodrošinājums, ieskaitot kriptovalūtu. Šāda veida pretējais tokens varētu ieinteresēt stabilo koinu pircējus.

Piemērs stabilajam koinam un tā pretējam tokenam kriptovalūtas pasaulē ir NuBits un NuShares. Tā nav perfekta sistēma, taču tai ir zināms potenciāls digitālo stabilo koinu pasaulē. Pašlaik nav vēl zināms, vai šim projektam būs panākumi. Protams, tam ir vērts pievērst uzmanību, taču būs nepieciešams veikt lielu izpēti un ieguldīt pamatīgu darbu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top