Visas ziņas

Kas notika vakar ar Ethereum Classic tīklu?

Kas notika vakar ar Ethereum Classic tīklu

Ethereum Classic maineri ilgi atcerēsies šo dienu. Parasto 4 monētu vietā kā atlīdzību par bloku viņi saņēmuši 109, 214, 424 un pat 844 ETC monētas — bet tas ir aptuveni 3560 dolāru. Tīkla dāsnums iepriecināja ne pa jokam, bet tostarp izraisīja diezgan daudz jautājumu. Kam pateikties par labo piemaksu darba algai? Kas zaudējis naudu kļūdu dēļ, un vai tā ir tikai sakritība? Mēgināsim noskaidrot situāciju.

Kas noticis ar Ethereum Classic

Stāsts sākās naktī. ETC maineri par bloku ar numuru 7290860 saņēma veselas 109 monētas, četru vietā. Tas ir 27 reizes vairāk par parasto atlīdzību.

Pats interesantākais, ka pasaka ar to nebeidzas. Tālāk maineri saņēma līdz pat 844 ETC par bloku. Tādas balvas nebija retums un bieži atkārtojās.

Ienesīgo bloku pārpilnība lika nervozēt rigu īpašniekiem: kāds pat sāka pārdzīvot par tīkla atcelšanas perspektīvu. Citi aizdomājās par iespēju samazināt ETC vērtību sakarā ar gaidāmo monētu pārdošanu, kamēr pārējie atlīdzības pieaugumu saistīja tieši ar projekta komandu.
Maineri sanem lielu atlidzinu

  1. versija. Vainas apziņas pastiprināšanās

ETC maininga nebijušais ienesīgums notika gandrīz nedēļu pēc 51 procenta uzbrukuma kriptovalūtas tīklam. Interesants ir arī  Gate.io pārstāvju paziņojums par hakera nozagto līdzekļu atdošanu atpakaļ.

Kopienā nekavējoties sasaistīja divas situācijas – tā rezultātā labdaris izrādījās tieši ļaunprātis. Vai nu viņš apdomājās pēc izdarītā, vai arī vispār bija tā dēvētais baltais hakeris, kurš tikai vēlējās norādīt izstrādātājiem uz trūkumiem aizsardzībā.

Vai nu viņš apdomājās pēc izdarītā, vai arī vispār bija tā dēvētais baltais hakeris

 

  1. versija. Robins Huds un kauna sajūta

Bet dati nesakrita. Birža stāstīja par 100 tūkstošu dolāru atdošanu, tostarp superbalvas par blokiem bija vismaz miljona apmērā. Šī nesaskaņotība radīja jaunu versiju: milzīgo komisijas naudu par blokiem izsniedza tie paši hakeri. Sanāk, ka viņi paņēma naudu no bagātajām biržām, pārdomāja un nolēma atdot visu maineriem, kuri netieši bija cietuši uzlaušanas dēļ. Proti – zagļi nospēlēja Robina Huda lomu.

Bet visu loģiku iznīcina viens vienīgs jautājums.

Kāpēc atdot to, ko esi veiksmīgi nozadzis?

Atbildes nav. Grūti noticēt hakeru idejiskumam, kuri jau tāpat ir pārkāpuši pieļaujamā robežu.

  1. versija. ETC glābj projektu

Starp citu – bija vēl viens minējums. 100 tūkstošus dolāru varēja nosūtīt Ethereum Classic izstrādātāji, lai tādā veidā izvairītos no iespējamā delistinga. Motīvs skaidrs – bet kā tad ar atlīdzību par blokiem?

Pārmērīgs ieguves ienesīgums acīmredzami liks laimīgajiem maineriem skriet uz biržu un fiksēt peļņu. Monētu izpārdošana pavisam noteikti pazeminās kursu. Bet kāpēc lieku reizi riskēt sešas dienas pēc tam, kad ļaunprāši ir uzlauzuši tavu blockchain?

 

  1. versija – galīgā. Dāsna kļūda

Ticamākais – bug (kļūda / caurums). Informāciju apstiprināja Ēriks Konners – ethhub dibinātājs. Saskaņā ar viņa datiem – kāds izmanto jau pagājušajā mēnesī konstatēto caurumu ETC aizsardzībā. To izmantojot, tiek izpildīts ļoti “dārgs” smartkontrakts, kas izmanto maksimālu gāzes apjomu. Maineri tikmēr saņem lielu komisijas maksu.

Kāpēc? Kā apgalvo ETCCooperative vadītājs Entonijs Lusardi – kāds mēģina atmazgāt naudu, izmantojot biržas.

Tiek izmantotas tikai tās platformas, kuras nav aizvērušas caurumu un kurām nav ierobežojumu komisijas maksas apmēram. Rezultātā tiek ielaists ļoti dārgs smartkontrakts un padara mainerus bagātus.

Situācija šķiet dīvaina – tāpat kā līdz šim nenovērstās kļūdas. Turklāt atmazgāšanas shēma ir ļoti sarežģīta un var radīt lielus zaudējumus. Piemēram, būtu vienkāršāk apmainīt ETC pret CLO, bet pēc tam izvadīt līdzekļus ETH.

Lai kā tur arī nebūtu, bet šoreiz tā varēja būt kļūda (bug / caurums).  Kas to izmanto un kādā nolūkā – tas jau ir cits jautājums. Cerēsim, ka atbilde vēl tiks atrasta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top