Tehnoloģijas

Kas šovasar bērnus interesēja internetā?

Kas šovasar bērnus interesēja internetā?

Unsplash

Jaunā „Kaspersky Safe Kids” pētījumā noskaidrots, par kādu interneta saturu bērni visvairāk interesējās 2021. gada vasarā. Šajā laikā „TikTok” izdevās apsteigt „WhatsApp” to lietotņu sarakstā, kurās bērni pavadīja visvairāk laika. „Instagram” popularitāte bērnu vidū turpināja samazināties, savukārt populāra kļuva Eirovīzija un „Brawl Stars” popularitātes ziņā pārspēja „Roblox”.

Vasara ir vispiemērotākais laiks atpūtai un izklaidei, jo nav jāiet uz skolu, jāapmeklē nodarbības un jāizpilda mājasdarbi. Šajā periodā bērniem ir vairāk laika patērēt dažādu saturu, skatīties vairāk emuāru, spēlēt tiešsaistes spēles un tērzēt ar draugiem. Lai izpētītu, kā 2021. gada vasarā ir mainījušās bērnu intereses un vajadzības, „Kaspersky” izanalizēja anonimizētus „Kaspersky Safe Kids” lietotāju brīvprātīgi sniegtos datus, piemēram, meklēšanas vaicājumus, kā arī populārākās „Android” lietotnes un vietņu kategorijas.

Bērni, kas izmanto „Android” pārvaldītas ierīces, visvairāk laika pavada „YouTube” (32,9 %)[1]. Šovasar „TikTok” (19 %) spēja apsteigt „WhatsApp” (16 %) un ieņemt otro vietu. Tas atšķiras no tendences, kas novērota no 2020. gada novembra līdz 2021. gada aprīlim, kad „TikTok” lietojuma daļa bija 14,9 %, bet „WhatsApp” — 18,1 %.

 

Galvenās nodarbes, par ko interesējās bērni, bija videomateriāli un „YouTube”, it sevišķi vaicājumi, kas saistīti ar videospēlēm (32,3 %), piemēram, spēļu izspēles „Let’s Play”. Populārāko letspleijeru vidū bija angļvalodīgie SSundee un MrBeast Gaming. Vispopulārākā spēle vasarā bija „Minecraft” (25,9 %), bet „Brawl Stars” (4,9 %) apsteidza „Roblox” (4,6 %).

Otrs galvenais interešu virziens bērnu vidū bija mūzika. Gandrīz piektdaļa visu interneta meklējumu „YouTube” (18,4 %) bija veltīta mūziķiem un klipiem. Vispopulārākā šovasar bija Masked Wolf dziesma „Astronaut In The Ocean”, bet Ariana Grande un Lil Nas X kļuva par visslavenākajiem izpildītājiem.

Interesanti, ka bērnu un pusaudžu vidū populārs izrādījās Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šā gada uzvarētāja — itāļu rokmūziķu apvienība „Måneskin” — ir kļuvusi par vienu no pusaudžu vidū populārākajām apvienībām visā pasaulē. Vietnē „YouTube” bērni visbiežāk meklēja tās dziesmas „Beggin’”, „I Wanna Be Your Slave” un Eirovīzijas uzvarētāju „Zitti e Buoni”.

Citu interneta tendenču vidū ir svarīgi pieminēt jauno rotaļlietu „Simple Dimple” un „Pop It” eksplozīvo popularitāti. Tām bija veltīti mūzikas ieraksti, kas virusāli izplatījās „TikTok”, un ļoti daudz atsauksmju par rotaļlietām parādījās „YouTube”.

„Pētījums parāda, ka bērni nemēdz bieži mainīt intereses un turpina skatīties viena un tā paša veida saturu, taču mainās galvenie varoņi. Piemēram, itāļu rokeri „Måneskin” nomaina BTS, un spēle „Friday Night Funkin’” pārspēj „Among Us”. Turklāt skaitļi liecina, ka mūsdienu bērnus mūzika interesē vairāk nekā sports. Pat tādas pasaulsvarīgas sacensības, kādas bija Euro 2020 un Tokijas olimpiskās spēles, nespēja piesaistīt viņu uzmanību,” komentē „Kaspersky” tīmekļa satura analīzes eksperte Anna Larkina.

Lai nodrošinātu bērniem pozitīvus interneta lietošanas iespaidus, „Kaspersky” iesaka vecākiem rīkoties šādi.

  • Klejojiet un mācieties kopā. Noskaidrojiet, kur bērni pavada laiku tiešsaistē, un izpētiet, kā viņus vislabāk aizsargāt.
  • Apsveriet iespēju lejupielādēt vecākvadības lietotnes un apspriediet šo tematu ar bērnu, lai izskaidrotu, kā šādas lietotnes darbojas un kāpēc bērnam tās ir nepieciešamas, lai būtu drošībā tiešsaistē.
  • Veltiet vairāk laika pārrunām ar bērniem par tiešsaistes drošības pasākumiem. Pastāstiet bērniem, ko nekādā ziņā nedrīkst publicēt internetā un kāpēc.

[1] „Kaspersky” izveidoja 10 pasaulē populārāko lietotņu sarakstu. Procentuālais sadalījums pirmajā desmitā atspoguļo katrā no 10 lietotnēm pavadīto stundu daudzumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top