Tehnoloģijas

„Kaspersky” izstrādā kiberdrošības politiku bioniskajām ierīcēm

„Kaspersky" izstrādā kiberdrošības politiku bioniskajām ierīcēm

Starptautiskais kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums „Kaspersky” ir viena no pirmajām organizācijām, kas risina cilvēka augmentācijas fenomena jautājumus, piedāvājot visaptverošu kiberdrošības politiku. Šī dokumenta nolūks ir atbalstīt darbiniekus, ņemot vērā arī viņu drošību un labklājību, kad viņi birojā lieto bioniskās ierīces.

Līdztekus ar cilvēka papildināšanu (augmentāciju) saistītajai ažiotāžai un jauninājumiem, it sevišķi arvien plašākajai bionisko ierīču lietošanai, lai aizstātu vai papildinātu cilvēka ķermeņa daļas ar mākslīgu implantu, kiberdrošības ekspertu vidū un visā sabiedrībā pastāv arī pamatotas bažas. Ļaudis ir nobažījušies, ka pārāk maz uzmanības tiek pievērsts šo speciālo ierīču drošībai. Izpratnes trūkums par šiem jautājumiem rada nenoteiktību un riskus gan turpmākai cilvēka papildināšanas tehnoloģiju izstrādei, gan drošākai digitālajai videi nākotnē.

„Kaspersky” nepārtraukti pēta cilvēka augmentācijas iespējas un izvērtē drošības problēmas, ar kādām cilvēce var saskarties, to plašāk integrējot mūsu dzīvē. Pēc atklātām diskusijām sabiedrībā uzņēmums nolēma reaģēt uz konkrēto nepieciešamību pēc drošības regulējuma un izstrādāja kiberdrošības politiku, lai mazinātu drošības riskus, kam papildināšanas tehnoloģijas var pakļaut uzņēmumu IT tīklus. Šis dokuments aplūko situāciju, kurā papildināti darbinieki nākotnē kļūst arvien biežāk sastopami uzņēmumā, un tajā ir ņemti vērā „Kaspersky” izmēģinājumi reālajā dzīvē ar darbinieku biočipu implantiem.

„Kaspersky” drošības ekspertu izstrādātā politika nosaka bionisko ierīču* lietošanas procedūras uzņēmumā, un tās nolūks ir mazināt saistītos kiberdrošības riskus darba procesos. Piedāvātais dokuments attiecas uz visu uzņēmuma infrastruktūru un visām tā struktūrvienībām. Tādējādi tas attiecas uz pilnas piekļuves kontroles sistēmu, administrēšanas un uzturēšanas procesiem, kā arī automatizēto sistēmu izmantošanu. Šī politika ir jāievēro gan pastāvīgajiem, gan pagaidu darbiniekiem, kā arī trešu pušu ieinteresētajām personām, kas sniedz uzņēmumam līgumpakalpojumus. Visu šo faktoru nolūks ir pacelt uzņēmuma infrastruktūras kiberdrošību augstākā pakāpē.

„Kaspersky” Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas (GReAT) direktors Eiropā Marko Preiss sacīja: „Cilvēka papildināšana jeb augmentācija ir plaukstoša tehnoloģiju joma, kas patiesībā pagaidām ir nepietiekami izpētīta. Tieši tāpēc pirmais solis ar tās lietošanu saistīto jautājumu izskaidrošanā, kā arī drošības nostiprināšana palīdzēs mums nodrošināt, ka tās iespējas tiek izmantotas pozitīvā virzienā. Mēs uzskatām, ka, lai izveidotu drošāku rītdienas digitālo vidi, mums jau šodien ir digitāli jānodrošina cilvēka papildināšanas nākotne.”

„Kaspersky” ierosinātā kiberdrošības politika piedāvā vairākus standartizācijas procesus, kas uzlabo drošību un nodrošina labāku to darbinieku iekļaušanu, kuri birojā lieto bioniskās ierīces. Viens no galvenajiem šīs iniciatīvas mērķiem ir arī iesaistīt diskusijā pasaules IT un papildināšanas aprindas un kopīgiem spēkiem veikt nākamos cilvēka papildināšanas drošības izstrādes pasākumus. Tas ietver ierīču digitālās informācijas aizsardzību, dažādu līmeņu piekļuves tiesību saglabātajai informācijai pārbaudi un visu ar cilvēka veselību saistīto apdraudējumu novēršanu.

Nākamā starptautiskā diskusija par cilvēka papildināšanas nākotni, globālo nozares politiku, digitālās drošības standartiem, galvenajiem digitālajiem apdraudējumiem, kas var ietekmēt papildinošās ierīces, kā arī to novēršanas paraugpraksi notiks ANO rīkotajā 2021. gada interneta pārvaldības forumā (IGF) 7. decembrī.

Lai iegūtu vairāk informācijas un tiešsaistē sekotu līdzi grupas diskusijai “The future of human augmentation”, kas notiks 7. decembrī pulksten 18.30 pēc Latvijas laika, noklikšķiniet šeit.

* Bioniskās ierīces, uz kurām attiecas kiberdrošības politika, ietver mikroshēmu implantus (piemēram, tuva darbības lauka sakaru biočipus), bioniskās ekstremitāšu protēzes un iekšējos orgānus, kā arī mākslīgos maņu orgānus (piemēram, redzes protēzes, dzirdes aparātus utt.).

Par „Kaspersky”

Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top