Visas ziņas

15 % tiešsaistes lietotāju vienmēr atļauj lietotnēm un pakalpojumiem piekļūt mikrofonam vai tīmekļkamerai

15 % tiešsaistes lietotāju vienmēr atļauj lietotnēm un pakalpojumiem piekļūt mikrofonam vai tīmekļkamerai

Foto: Pixabay

„Kaspersky” visā pasaulē veiktais pētījums, kurā piedalījās 15 tūkstoši respondentu [1], liecina, ka 15 % tiešsaistes lietotāju vienmēr piešķir lietotnēm un pakalpojumiem atļauju piekļūt mikrofonam vai tīmekļkamerai, taču vispārējā izpratne par tīmekļkameru drošību ir daudzsološi augsta: aptuveni puse (49 %) ir nobažījusies, ka kāds bez viņu ziņas varētu viņus novērot caur tīmekļkameru, kā arī 49 % ir noraizējušies, ka to varētu izdarīt, izmantojot ļaunprogrammatūru. Tas norāda, ka varbūt turpmāk, pielāgojoties tāldarbam un sadarbības lietotņu lomai, vairāk ļaužu proaktīvi aizsargās tehniku.

Pērn videokonferenču izmantošana ir izraisījusi milzīgu pieaugumu „Microsoft Teams” un tamlīdzīgās lietotnēs, kas 2020. gada jūnijā bija audzis par 894 % salīdzinājumā ar pamatizmantojumu 2020. gada februārī. Tas ir novedis arī pie gandrīz visu pasauli aptveroša tīmekļkameru trūkuma, un daudzi lielākie piegādātāji piedzīvo ievērojamu pieprasījuma palielinājumu.

Šī tehnika un lietotnes ir palīdzējušas ļaudīm orientēties pagājušā gada notikumos darba, sociālajām un izklaides vajadzībām, tāpēc ir saprotams, ka viņi ir pauduši gatavību atļaut lietotnēm piekļūt mikrofonam un kamerai. Šie rīki visiem ir kalpojuši par pēkšņās pārejas uz digitālajām tehnoloģijām bagātinātāju un veicinātāju, un „Kaspersky” pētījums liecina, ka 27 % ļaužu vecumā no 25 līdz 34 gadiem vienmēr atļauj piekļuvi. Retāk tas notiek vecāka gadagājuma ļaužu grupās, un 38 % respondentu, kas vecāki par 55 gadiem, ir norādījuši, ka nekad nepiešķir lietotnēm un pakalpojumiem šādu piekļuvi.

15 % tiešsaistes lietotāju vienmēr atļauj lietotnēm un pakalpojumiem piekļūt mikrofonam vai tīmekļkamerai

„Skaidrs, ka daudzi uzreiz nepārzina ar tīmekļkameru lietošanu un kiberdrošības procesiem saistītos drošības protokolus, tomēr pašlaik mēs novērojam spēcīgu pozitīvu tendenci palielināt izpratni par tiešsaistes drošību un potenciālajiem apdraudējumiem. Tas izraisa proaktīvāku patērētāju rīcību, piemēram, profilaktiskas darbības un atļauju pārbaudi, pirms tiek piešķirta piekļuve video un mikrofonam. Turklāt mēs prognozējam, ka kiberdrošības sapratnes pieaugumu atbalstīs drošības izpratnes mācības, ko uzņēmumi rīko darbiniekiem, it sevišķi tāpēc, ka audio un video ierīces tagad tiek plaši izmantotas tāldarbam,” komentē „Kaspersky” patēriņa preču tirgvedības vadītāja Marina Titova.

Lai justos drošāk, kad izmantojat tīmekļkameras, un nodrošinātu, ka virtuālās saziņas pieaugums tiek sasniegts ar tādu pašu to ļaužu skaita pieaugumu, kas aizsargā informāciju un drošību, „Kaspersky” piedāvā šos padomus.

  1. Nopērciet vienkāršu speciālo tīmekļkameras pārsegu, lai nodrošinātu sirdsmieru, kad rīks netiek lietots.
  2. Izmantojiet efektīvu drošības risinājumu, kas sniedz paplašinātu aizsardzību un aptver vairākas ierīces, tostarp PC, Mac, „Android” un iOS ierīces. Lietotnes, kas var aizsargāt no neatļautas piekļuves mikrofonam.
  3. Izanalizējiet, kurām pašreizējām lietotnēm pašlaik ir atļauts piekļūt tīmekļkamerai vai mikrofonam, un noņemiet atļaujas, ja tās nav nepieciešamas.
  4. Lai pamatīgāk iedziļinātos tiešsaistes informācijas aizsardzībā sociālajos medijos, mēs iesakām izmantot mūsu „Privacy Checker”— vienkāršu rīku, kas paskaidro katru iestatījumu izvēlētajā sociālajā medijā un sniedz padomus, kā tos dažādās platformās iestatīt atbilstoši dažādiem konfidencialitātes līmeņiem.

[1] „Kaspersky” veiktajā patērētāju IT drošības risku aptaujā 2020. gada septembrī un oktobrī kopumā tika nointervēts 15 070 patērētāju visā pasaulē. Viss pārskats atrodas šeit.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top