Visas ziņas

Ziemas brīvlaikā bērni meklēja “Minecraft”, pašdarināšanu (DIY) un Donaldu Trampu

Ziemas brīvlaikā bērni meklēja "Minecraft", pašdarināšanu (DIY) un Donaldu Trampu

Jaunā “Kaspersky Safe Kids” pētījumā noskaidrots, kā bērni izpauda intereses 2020./2021. mācību gada ziemas brīvlaikā. Par spīti ierobežojumiem visā pasaulē, bērniem izdevās izklaidēties galvenokārt ar “YouTube” saturu (21%) un spēlēm (15%), no kurām vispopulārākā bija “Minecraft”. Savukārt slavenu personu meklēšanas biežuma tabulas galvgalī bija Donalds Tramps.

Šogad bērniem bija ļoti neparasts ziemas brīvlaiks. Epidemioloģiskās situācijas dēļ daudzās valstīs tika atcelti ielu svētki un tirdziņi, kā arī vecāka gadagājuma radinieku apciemošana bija nevēlama vai aizliegta. Lai izpētītu, kā bērni kompensēja āra nodarbību trūkumu, mēs izanalizējām anonimizētus meklēšanas vaicājumus, ko no 20.decembra līdz 10.janvārim pieprasīja “Kaspersky Safe Kids” lietotāji. Brīvprātīgi sniegtie anonimizētie metadati aptver pieprasījumus, kas veikti, izmantojot “Bing”, “Google”, Mail.ru, “Yahoo!”, “Yandex” un “YouTube” gan mobilajās ierīcēs, gan galddatoros.

Populārākie pieprasījumi bija saistīti ar “YouTube” (21%), spēlēm (15%), tulkošanas rīkiem (11%), saziņas platformām (10%) un mūziku (9%).

Platformā “YouTube” bērni visbiežāk meklēja videospēles (37%). Viņi meklēja tādu spēļu straumētāju kanālus, kas spēlē dažādas spēles (39%), kā arī noteiktām spēlēm, piemēram, “Minecraft” (19%), veltītus kanālus. Citas “YouTube” vairāk pieprasītas spēles bija “Among Us”, “Brawl Stars” un “Gacha Life”, kas ļauj veidot videosižetus.

Otrā populārākā meklēšanas kategorija (21%) platformā “YouTube” bija saistīta ar konkrētiem emuāristiem vai kanāliem. Piemēram, bērnu vidū diezgan populāra kļuva pašdarināšana, par ko liecina trīs biežāk pieprasītie kanāli “5-Minute Crafts”, “123 GO!” un “Troom Troom”.

Nepārsteidz, ka trešais populārākais meklēšanas temats “YouTube” bija mūzika. Vispopulārākie mūziķi bija korejiešu popgrupas “Blackpink” un BTS, dziedātājas Ariana Grande un Billija Ailiša, kā arī reperis Traviss Skots. Populārākās dziesmas bija “Baby Shark”, “Dance Monkey” un “Savage Love”.

Bez mūziķiem un emuāristiem bērni meklēja arī citas slavenas personas. Bērnu pieprasījumu priekšgalā izvirzījās 45. ASV prezidents Donalds Tramps, apsteidzot citas ļoti bieži meklētas slavenības, tostarp aktrisi Emmu Votsoni un uzņēmēju Īlonu Masku.

Vēl šoziem bija liela interese par “TikTok”, ko mēnesī apmeklē 800 miljoni aktīvo lietotāju vairāk nekā 150 valstīs. Šajā ziemas brīvlaikā bērni meklēja “TikTok Mashup”, noteiktus tiktokerus un “kā “TikTok” mainīt ierobežotos režīmus”. Savukārt vispopulārākais uzdevums bija “censties nesmieties”, kas bieži meklēts arī vāciski – “versuche nicht zu lachen”.

“Pašdarināšanas popularitāte liecina, ka bērniem joprojām patīk praktiskie darbi, un aizraušanās ar “Gacha Life” var veicināt sižetu un animāciju veidošanas prasmju pilnveidi. “TikTok” iedvesmo bērnus uzņemt radošas videofilmas, savukārt korejiešu popzvaigznes valdzina, videoklipos netieši mācot deju kustības. Tagad bērni, kas pat nepazīst pasauli bez videospēlēm, “YouTube” un ziņapmaiņas lietotnēm, parāda, ka prot izklaidēties par spīti pandēmijai. Mums, pieaugušajiem, vajadzētu mācīties no viņiem,” komentē “Kaspersky” vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Lūk, daži “Kaspersky” padomi, kas palīdzēs vecākiem padarīt bērnu darbību internetā pozitīvu un drošu.

• Mudiniet bērnus izmantot digitālo vidi jaunradei un pašizpausmes attīstībai. Piemēram, varat ieteikt uzspēlēt deju kustību spēles vai kopā piedalīties videouzdevumu izpildē.

• Jūs varat parūpēties par bērna drošību, padarot viņa kontu privātāku – “TikTok” nesen ir atjauninājis vecākvadības funkciju.

• Uzziniet vairāk par bērnu interesēm. “Kaspersky Safe Kids” var sniegt jums regulārus pārskatus par to, kas aizpilda viņu dienu. Lietotne analizē bērnu meklēšanas darbības internetā un pārvalda pie ekrāna pavadīto laiku, neiejaucoties viņu personiskajā telpā.

Lai uzzinātu vairāk “Kaspersky” jaunāko ziņu par bērnu interesēm, vairāk lasiet vietnē “Securelist”.

Par Kaspersky

Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997.gadā. Kaspersky dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar Kaspersky tehnoloģijām, un mēs palīdzam 250 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

Informāciju sagatavoja Māra Zepa, Kaspersky sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top