Mainings

Krievijā grib ierobežot mainingu

Krievijā grib ierobežot mainingu

Krievijā grib ierobežot mainingu, aizbildinoties ar paaugstinātu ugunsbīstamību

Krievijas Valsts domes frakcijas “Vienotā Krievija” vadītājs Sergejs Neverovs uzskata par nepieciešamu ierobežot kriptovalūtas mainingu apstākļos, kad tas rada bīstamību cilvēkiem.

“Mums jau ir ļoti nopietni fakti, kas ir notikuši ugunsgrēki. Pirmie pasākumi, kas jāveic Domei, – jāierobežo tādi neprofesionāli cilvēki, kuru rīcība kaitē citiem”, – paziņojis Neverovs.

Viņš ar to domāja februāra sākumā, iespējams, mainera vainas dēļ notikušo ugunsgrēku Piejūras novada pilsētā Artjomā. Tad daudzstāvu mājā izdega astoņi dzīvokļi, bet desmitiem tika appludināti ar ūdeni.

“Mainings izraisa elektroenerģijas patēriņa palielināšanos, tāpēc, ja kriptovalūtas ieguve notiek tādai noslodzei neparedzētos apstākļos bez atbilstoša ugunsdrošības līmeņa, tas rada dzīvības draudus”, – piebilda Valsts domes frakcijas vadītājs.

Atgādināsim, ka Krievijas Finanšu ministrijas 25. janvārī iesniegtajā likumprojektā par kriptovalūtām to ieguve tiek kvalificēta kā uzņēmējdarbība. Sakaru ministrijas izstrādātājā maininga regulēšanas koncepcijā tika paredzēts nodrošināt maineriem īpašus elektroenerģijas tarifus un kvotas. Mainerus tika paredzēts identificēt pēc elektroenerģijas patēriņa parametriem un interneta trafika, iesaistot Enerģētikas ministriju. Tomēr enerģētiķi neatbalstīja tarifu samazināšanas ideju, bet slēptā maininga meklēšanas struktūrvienības izveidošanu piedāvāja pamatot ekonomiski.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top