Visas ziņas

KF Valsts dome izskatīs likumprojektu par soda naudu līdz 18 milj. rubļu bloķējamu vietņu īpašniekiem

KF Valsts dome izskatīs likumprojektu par soda naudu līdz 18 milj. rubļu bloķējamu vietņu īpašniekiemKrievijas Federālā sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienesta “Roskomnadzor” izziņotais likumprojekts par miljoniem lielām soda naudām bloķējamu vietņu īpašniekiem iesniegts KF Valsts domei.
Par Krievijas lietotāju personas datu uzglabāšanas prasību pārkāpšanu tiek piedāvāts sodīt pilsoņus summas 30 līdz 50 tūkstošu rubļu apmērā; amatpersonas – no 200 līdz 500 tūkstošiem rubļu; juridiskās personas – no 2 līdz 6 milj. rubļu.
Par atkārtotu pārkāpumu paredzēts vēl viens sods, kas pilsoņiem būs 50 līdz 100 tūkstoši rubļu; amatpersonām – no 500 tūkstošiem līdz 1 milj. rubļu; juridiskām personām – no 6 līdz 18 milj. rubļu.
Likumprojektā arī paredzēts palielināt soda naudas interneta servisiem par vairākiem citiem pārkāpumiem.
Meklētājsistēmām, VPN servisiem un citiem resursiem, kas atkārtoti atsakās filtrēt aizliegtu saturu, paredzēta soda nauda līdz 5 milj. rubļu. Pašlaik vienreizējs sods par šo pārkāpumu nepārsniedz 700 tūkstošus rubļu.
Kā arī divreiz palielināta soda nauda mesendžeriem par atkārtotu informācijas tehnoloģiju likumdošanas prasību pārkāpšanu – līdz 2 milj. rubļu.
Saskaņā ar Roskomnadzor vadītāja Aleksandra Žarova sacīto – likumprojektam jākļūst par “efektīvu iedarbības mehānismu” uz lielām IT kompānijām, tostarp Facebook un Twitter.
Atgādinām, RKN vadītājs par šo likumprojektu paziņoja pirms nedēļas Pēterburgas Starptautiskā ekonomikas foruma ietvaros. Viņš tad paziņoja, ka bloķēšana ir nepietiekams instruments Krievijas likumdošanas pārkāpēju apkarošanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top