Visas ziņas

Kims Čenuns ir ietekmējis Bitkoina cenas kāpumu?

Kims Čenuns ir ietekmējis Bitkoina cenas kāpumu

Internetā baumo. Kims Čonins ir ietekmējis Bitkoina cenas kāpumu 2017. gadā?

Ziemeļkorejas diktatora Kima Čonina ietekme uz kriptovalūtas tirgu varētu būt viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc dažu pēdējo mēnešu laikā Bitkoina cena ir strauji pieaugusi, vismaz tā apgalvo daži kriptovalūtas tirgus eksperti.

Pēdējos gados Ziemeļkorejai ir piemērotas vairākas starptautiskās sankcijas, lai ierobežotu režīma iespēju iegādāties un ražot kodolieročus. Ir zināms, ka valdība arī veic narkotiku kontrabandu un dzīvnieku eksportu, lai finansētu savu militāro un aizsardzības daļu dažādās struktūrvienībās. Pastāv arī uzskats, ka tostarp režīmam ir ievērojama ietekme uz kriptovalūtas tirgu.

Ņemot vērā to, ka Ziemeļkorejai ir tieša pieeja kriptovalūtas tirgum, tā varētu manipulēt ar kriptovalūtas cenām sev par labu, vienkārši paaugstinot kriptovalūtu vērtību un pēc tam to strauji dempingojot, tādējādi iegūstot sev nepieciešamo finansējumu.

Bitkoina cena decembrī gandrīz sasniedza 20,000 dolāru atzīmi, taču 2017. gada beigās cenas pozīcija stabilizējās nedaudz virs 13, 000 dolāriem. Gadu atpakaļ, pirmo reizi kopš 2014. gada, Bitkoina cena bija aptuveni 1,000 dolāri.  Bitkoina cenas svārstīgums un pieaugums ir piesaistījis vairākus jaunus investorus, ieskaitot arī tos, kuriem ir apšaubāms nolūks attiecībā uz šo valūtu.

2017.gadā vairākas Dienvidkorejas kriptovalūtu biržas, ieskaitot arī Bithumb, kas ir vislielākā un populārākā šajā reģionā, kļuva par kibernoziedzinieku nelegālodarbību upuriem, kas ir saistītas ne tikai ar personas datu zādzību, bet arī ar vairāku miljonu dolāru digitālās valūtas zādzību. 2017. gda decembrī YouBit norādīja, ka plāno atzīt savu bankrotu pēc vairākiem kibernoziedzinieku veiktajiem uzbrukumiem, kas lika biržai zaudēt vienu piektdaļu no kopējiem līdzekļiem.

Kiberdrošības eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejai ir pietiekams precedents un motīvs uzņemties atbildību par šiem kiberuzbrukumiem.  Tomēr pēc būtības nav iespējams izsekot veiktās darbības ar digitālo valūtu, tāpēc nevar zināt, kurš veic šos kiberuzbrukumus. Ja Ziemeļkorejas valdība patiešām ir atbildīga par lielāko daļu no šiem uzbrukumiem un cenu svārstībām, tā var būt satraucoša zīme, kas norāda, ka  pašreizējo kriptovalūtas vērtību nosaka vienīgi Ziemeļkorejas režīms.

Interesanti, ka lielākā daļa kriptovalūtas tirdzniecības darījumu tiek veikti Āzijas tirgos, līdz ar ko reģionam ir bijusi liela loma digitālās valūtas ekosistēmas panākumos 2017. gadā.  Vadoties pēc TechCrunch ziņotā, interesi par kriptovalūtu šajā reģionā “veicina vēlme ātri iegūt finanšu līdzekļus un arī tas, ka nav lielas investīciju iespējas.”

Iespējams, Ziemeļkorejas valdība izmanto to, ka nav iespējams izsekot veiktās darbības ar Bitkoinu un citu kriptovalūtu, un tādējādi gūst ievērojamus finanšu līdzekļus.  Ja režīms ir patiešām atbildīgs par šiem uzbrukumiem un manipulācijām ar cenām, tās turpmākā iesaistīšanās un kaitējuma nodarīšana digitālās valūtas tirgum var izjaukt visu ekosistēmas darbību.  Lai arī šāds atklājums varētu būt trieciens kriptovalūtas vērtībai, ir būtiski, lai pēc iespējas ātrāk šim jautājumam pievērstu uzmanību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top