Tehnoloģijas

Ķīna atsakās palīdzēt KAMAZ: Krievijas autobūves problēmas saasinās

KAMAZ rūpnīca

ASV Finanšu Ministrija turpina noteikt sankcijas pret Krievijas auto industrijas flagmaņiem, savukārt auto detaļu iegāde kļūst neiespējama pat no Ķīnas partneriem. Avots apstiprina, ka situācija pasliktinās.

Jaunākā sankciju pakete ir skārusi koncernu KAMAZ, kurā ietilpst komerciālo transportlīdzekļu ražotājs NefAZ un Tutajevska motoru rūpnīca. Ne tikai amerikāņu uzņēmumi nevar strādāt ar šiem uzņēmumiem, bet pat pilsoņi un bankas, kas izmanto dolārus kā maksājumu valūtu.

Pēc šīs informācijas parādīšanās izskanēja prognozes, ka KAMAZ var  palikt bez auto detaļām, pat draudzīgā Ķīna atsakās palīdzēt. Šīs valsts bankas cenšas neveikt norēķinus ar tām iestādēm vai uzņēmumiem, kuras riskē kļūt par sekundāro sankciju objektiem, lai pašas netiktu pakļautas sankcijām.

Pēc Autoreview datiem,  Ķīnas holdings Weichai bija pirmais, kas nolēma vairs nepiegādāt savus dzinējus kravas automašīnu ražošanas gigantam, lai gan KAMAZ bija plānojis aprīkot savas K3 paaudzes kravas automašīnas ar šī uzņēmuma dzinējiem.

Šobrīd KAMAZ pērk HanDe asis un Fast Gear ātrumkārbas no Weichai, kuru piegādei arī draud “sankcijas”. Tagad būs ārkārtīgi grūti atrast jaunu šāda līmeņa piegādātāju, ņemot vērā sankciju riskus un loģistikas problēmas.

Avots: Avtovzglyad

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top