Visas ziņas

Ķīnā gatavo iekšējās aizstāšanas fondu

ASV un Kinas konflikts

Foto: rawf8/shutterstock.com

Ķīnas tehnoloģiju veterāni plāno līdz šī gada beigām valstī uzsākt iekšējās aizstāšanas fonda izveidi. Tas nepieciešams pēc nesenajām ASV sankcijām un vērsts uz atbalsta sniegšanu Ķīnas kompānijām, kuras cietušas no Trampa administracijas.

Riska kapitāla kompānija China Europe Capital fondam piesaistījusi aptuveni 730 miljonus dolāru un sāks investēt jaunuzņēmumos, kuri specializējušies tehnoloģijās. Starp fonda dibinātājiem – lielo Ķīnas kompāniju bijušie vadītāji – tādu kā Huawei un SMIC, kas specializējušies 5G tīklos un mākslīgajā intelektā.

Jaunais fonds tiek veidots valdības atbalstāmā investīciju buma fonā Ķīnas vietējā tehnoloģiskajā sektorā. Tehnoloģiskais karš starp Vašingtonu un Pekinu stimulēja investīcijas. Attiecības starp ASV un Ķīnu pēdējā laikā ir sabojājušās, un situāciju ir saasinājusi koronavīrusa pandēmija.

            Starp Ķīnu un ASV risinās lielvalstu sāncensība, kas beigsies tikai nokauta gadījumā. Tas nav tikai tirdzniecības karš vai sankcijas. Tas ir dzīvības un nāves jautājums.

Čang Czjuns (Zhang Jun), fonda priekšsēdētājs un Huawei bijušais viceprezidents

Nedēļas sākumā kļuva zināms, ka Amerikas Savienotās valstis plāno iekļaut melnajā sarakstā Ķīnas lielāko pusvadītāju ražotāju – kompāniju SMIC. Turklāt Samsung, LG un SK Hynix ir pārtraukušas displeju un pusvadītāju piegādes kompānijai Huawei.

Avots: Reuters

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top