Mainings

Ķīnā izplatās maineru vīruss

Saskaņā ar vietējo plašsaziņas līdzekļu ziņām – Ķīnā izplatās vīruss, kas uzbrūk kriptovalūtu maineriem. Zaudējumi jau ir desmitiem tūkstošu dolāru lieli.
Šķiet, ka vīruss vispirms inficē Bitmain ierīces Antminer. Šantāžists pieprasa 10 bitkoinus – atteikuma gadījumā draudot pārkarsēt iekārtas.
No vīrusa var tikt vaļā, noformatējot inficētā mainera atmiņas karti – šis process savā ziņā atgādina operētājsistēmas pārinstalēšanu. Tomēr process aizņem četras dienas, kuru laikā ferma atrodas dīkstāvē, jo tā ir jāatslēdz, tiklīdz ir inficēts viens maineris – vīruss ātri pārmetas uz citiem maineriem.
Vīruss pirmoreiz tika pamanīts pērnā gada augustā, kad to konstatēja Antminer S9, T9, un pat Litecoin mainerī L3+. Vīruss darbojas ar Linux.

Hakeris spēj izlemt, kad vēlēsies aktivizēt vīrusu. Maineris cC paziņoja, ka vispirms viņš ieraudzīja zaļu ekrānu, bet pēc tam – šo paziņojuma attēlu.
Cits maineris – Van Vejs – pastāstīja, ka naktī vīruss slepeni mainīja viņam piederošo 4000 ierīču maininga adresi uz hakera maininga adresi. Pēc Veja teiktā – pēc tam hakeris sāka saņemt pa 8000 $ dienā.

Hakeris spēj izlemt, kad vēlēsies aktivizēt vīrusu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top