Mainings

Ķīna: pēdējās divās nedēļās simtiem tūkstošu maininga fermu pārtraukušas darbu

Novembra vidū Ķīnā darbu pārtraukušas no 600 tūkst. līdz 800 tūkst. maininga fermu. To paziņojis Mao Šiksins – Ķīnas trešā lielākā maininga pūla F2pool vadītājs. Saskaņā ar viņa teikto – iemesls ir cenu kritums un tīkla hasrate samazinājums.
Pēc blockchain.info datiem – visa bitkoina tīkla kopējais hasrate samazinājies no 47 milj. terahash sekundē pēc stāvokļa 10. novembrī – līdz 41 milj. TX/sek. 24. novembrī, kas ir kritums gandrīz par 13 procentiem.
bitkoina tīkla kopējais hasrate samazinājies
Pēc Mao teiktā – vairums darbu pārtraukušo maineru, visticamāk, izmantoja vecos ierīču modeļus – tādus kā Antminer T9+ no Bitmain un AvalonMiner 741 no Canaan Creative. Šo maineru hashjauda vidēji ir aptuveni 10 TX/sek., un darbs ar tiem tagad ir zaudējumus nesošs – saskaņā ar F2pool peļņas indeksu.
Mao arī pastāstīja, ka bitkoina hasrate F2pool, kura daļa tagad veido 11,4 procentus visa tīkla, pēdējās divās nedēļās ir samazinājies vairāk nekā par 10 procentiem.

Pūla vadītājs paskaidroja: “Man ir grūti nosaukt precīzu maineru skaitu, kuri pametuši mūsu pūlu, bet to, ka pēdējās dienās simtiem tūkstošu ir pārtraukuši darbu – mēs redzam, spriežot pēc informācijas, kuru mēs saņemam no lielākām fermām”.

20. novembrī Mao sociālajā tīklā Weibo publicējis cilvēka foto, kurš iesaiņo datora iekārtu kastēs, ar parakstu: “Vienkārši vērt ciet – tā nav izeja, esmu spiests nodot metāllūžņos”. Mao precizēja, ka daudzi maineru īpašnieki tos izpārdod uz svara, bet runa ir par novecojušām iekārtām.
Pūla direktors uzskata, ka industrijas lejupslīdi ietekmējuši vairāki faktori: kriptovalūtu cenu kritums, kas sākās pēc bitcoin cash hardforka 15. novembrī, elektrības cenu pieaugums Ķīnā, un fakts, ka Ķīnas maininga ierīču ražotāji nepārtrauc konkurences cīņu – aizvien izmetot tirgū jaunus produktus.
Atnākot ziemai, daudzos Ķīnas rajonos iestājies sauss laiks, un HES ir paaugstinājušas elektroenerģijas cenas – salīdzinot ar vasaras sezonu, kad ūdens bija atliku likām. Vasarā Ķīnas dienvidrietumu reģionos, kur koncentrētas daudzas maininga fermas, elektrība maksāja mazāk kā 0,2 juaņas (0,029 $) par 1 kilovatstundu, kamēr tagad cena pieaugusi līdz 0,3 juaņām (0,043 $). Lai gan citas fosilā kurināmā elektrostacijas, piemēram – Siņdzjanā, uztur stabilākas cenas – kopumā 1 kilovatstundas izmaksas vienalga ir vismaz 0,28 juaņas (0,04 $).
Tā kā bitkoina cena nesen sasniedza trīspadsmit mēnešu minimumu – maininga fermas, kuras izmanto 2016. un 2017. gadā ražoto iekārtu ar zemāku produktivitāti – nevarēs sasniegt rentabilitātes slieksni.
Tomēr maininga fermu slēgšana ne vienmēr nozīmē, ka tās ir pavisam izstājušās no spēles.

Mao saka: “Maininga sarežģītības līmeņa izmaiņām parasti ir 14 dienu kavējums. Pēc slēgšanas viļņa spēlētāji, kuri būs nolēmuši palikt, varēs atjaunot operācijas”.

Novembra vidū Ķīnā darbu pārtraukušas no 600 tūkst. līdz 800 tūkst. maininga fermu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top