Tehnoloģijas

Ķīna palaidusi kosmosā raķeti no gaisa balona

Ķīna palaidusi kosmosā raķeti no gaisa balona

Aprēķini liecina, ka raķetes palaišana no balona var būt daudz lētāka nekā ierastā palaišana no Zemes. Šādi var ietaupīt degvielu un samazināt kopējās raķetes palaišanas izmaksas, arī raķēšu ražošanas un apkopes izmaksas būs zemākas. Raķete gan nenonāks orbītā, taču kosmosa apakšējās robežas izpētei šis ir labs risinājums.

Svētdien raķete tika palaista no balona Juņdžou provinces ziemeļrietumos Lenhu pilsētā, vēsta Ķīnas mediji. Šis ir pirmais nozīmīgākais tehnoloģiskais sasniegums šāda veida raķešu palaišanā, norāda uzņēmuma Xingjian Tianhang izpilddirektors Džans Jiči.

Raķeti un balonu kopīgi izstrādāja uzņēmums Xingjian Tianhang Space Technology un Ķīnas Zinātņu akadēmija. Šo pieeju var plaši izmantot, lai pētītu tā saukto tuvo kosmosu augstumā no 20 līdz 100 km, kur nenonāk satelīti un lidmašīnas. Ar raķetēm var pētīt Zemes atmosfēru un veikt citus uzdevumus.

Sākotnēji balons bija paredzēts lidmašīnu palaišanai un tika piepildīts ar hēliju nulles spiedienā. Atmosfēras spiediena izmaiņu laikā balona apvalks saglabāja savu integritāti, lai paceltos līdz noteiktam augstumam un palaistu raķeti.

Viens no trūkumiem šāda veida raķešu palaišanai ir balona ierobežotā vadāmība un laikapstākļu ietekme, lai gan viens no risinājumiem ir precīzas laika prognozes noteikšana.

Avots: SCMP

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top