Mainings

Pilsētas mērija Ķīnā samazinās elektroenerģijas tarifus bitkoina maineriem

Mainings Ķīnā

 

Jaaņas pilsētas mērija ir gatava piedāvāt bitkoina maineriem samazinātus elektroenerģijas tarifus.  Pilsēta atrodas Ķīnas Sičuaņas provincē un nodrošina  50 procentus no visas BTC skaitļošanas jaudas. Kopumā pilsētas hidroelektrostacijas ražo lieku elektroenerģiju, tāpēc valdības institūcijas nolēma piešķirt liekos resursus maineriem. Šādus darba apstākļus var tikai apskaust – īpaši ņemot vērā tuvojošos bitkoina halvingu.

Par lēmumu samazināt tarifus teikts pilsētas oficiālajā publikācijā. Tajā varas iestāžu pārstāvji lūdz “maininga kompānijām” atvērt savas kripto fermas pilsētā, lai tā pārvērstos par “dinamisku maininga centru”. Proti – viņi vēlas izmantot lieko elektroenerģiju, gūstot labumu, un pie viena pārvērst reģionu par pasaules kriptovalūtas ieguves centru.

Ar šādu pieeju Jaaņa var kļūt par jaunu bitkoina maininga centru. Mērijā sola samazināt tarifus kompānijām, kuras ir gatavas iegūt kriptovalūtu no pilsētas elektroenerģijas pārpalikumiem.

Valdības struktūras ir pieņēmušas ļoti gudru lēmumu. Parasti liekas elektroenerģijas ražošana enerģētikas kompānijai ienākumus nenodrošina. Taču tagad samazinātie pilsētas tarifi piesaistīs daudzus klientus – tādus kā maineri. Jo īpaši svarīgi ir tas, ka tādējādi izdosies nopelnīt naudu budžetā.

Protams, bitkoinu ieguvei ir arī izmaksas. Tās sastāv no elektroenerģijas, iekārtu apkopes, telpu nomas, darbinieku algu u.c. izmaksām. Galvenās ir tieši elektroenerģija. Maineru elektrības tēriņi var veidot līdz 90 procentiem no visiem izdevumiem. Citiem vārdiem sakot – atlaide būs vairāk nekā būtiska.

Kripto biznesam valstī būs labs stimuls, lai pārceltos uz Jaaņu. Ja elektroenerģijas tarifi būs patiešām zemi, tad pilsētā strādājošās kripto fermas spēs “pārdzīvot” pat nopietnus BTC cenu kritumus.

Pēc divām nedēļām – bitkoina halvings, balvas samazināšana par tā bloku divas reizes. Ja ideālā gadījumā pēdējos četros gados dienā tika saģenerēti 1800 jauni BTC – tad tagad tie būs 900. Attiecīgi – pēc procedūras maineru peļņa samazināsies divas reizes, ja bitkoina kurss paliks tādā pašā līmenī. Jā, tādā gadījumā daļa ASIC maineru īpašnieku atvienos iekārtas, kriptovalūtas tīkla sarežģītība noregulēsies, bet palikušie maineri saņems nedaudz vairāk. Taču tikai lētās elektrības īpašnieki var vispār nepievērst uzmanību tamlīdzīgām svārstībām – un tas ir nopietns iemesls, lai savus maininga iekārtu krājumus pārvestu uz šādu reģionu.

Mērijas paziņojums ir lielisks piemērs kolēģiem no citiem reģioniem ar līdzīgiem apstākļiem. Ierēdņi ir atraduši lielisku veidu, kā ne tikai nopelnīt ar lieko hidroenerģiju, bet arī piesaistīt pasaules plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Un tas viss mūsdienu kriptovalūtu ieguves nišā, kas daudziem cilvēkiem joprojām ir kaut kas nesaprotams. Cerams, ka tamlīdzīgi lēmumi izskanēs arvien biežāk, un attieksme pret ASIC maineru īpašniekiem un maininga fermām uzlabosies.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top