Tehnoloģijas

Ķīnā stājas spēkā likums par katra komentāra pārbaudi visās vietnēs pirms to publicēšanas

Katra komentāra pārbaude visās vietnēs Kīnā

Ķīnas valdība ir pieņēmusi jaunu likumu, kas nosaka, ka visām vietnēm ir jāpārskata un jāapstiprina komentāri pirms to publicēšanas. Jaunie noteikumi pagājušajā nedēļā tika publicēti dokumentā ar nosaukumu “Interneta komentāru administrēšanas noteikumi”.

Saistībā ar šī likuma ieviešanu privātpersonām un uzņēmumiem, kas pārvalda tīmekļa vietnes Ķīnā, būs jānoalgo piemērota vietnes pārskatīšanas un rediģēšanas komanda. Moderatoriem būs jāpārskata katrs komentārs pirms tā publicēšanas. Par jebkādu potenciāli nelikumīgu informāciju būs jāziņo Ķīnas valdībai.

Tomēr tas vēl nav viss. Katrā vietnē, kurā lietotāji rakstīs komentārus, pirms komentāru publicēšanas būs jānorāda viņu īstie vārdi un jāapstiprina viņu identitāte.

Jaunais likums tika ieviests pēc Ķīnas valdības kritikas internetā. Šī nav pirmā reize, kad Ķīnas valdība mēģina regulēt interneta vietņu darbību. Pērn Ķīnā tika pieņemts likums par to, ka nedēļas nogalēs nepilngadīgie drīkst spēlēt videospēles tikai stundu. Valstī ir bloķēti arī VPN pakalpojumi.

Avots: CAC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top