Visas ziņas

Ķīnas ārpolitika ir kļuvusi agresīvāka. Vai Ķīnā aizliegs Apple?

Ķīnas ārpolitika ir kļuvusi agresīvāka. Vai Ķīnā aizliegs Apple?

COVID-19 koronavīrusa pandēmija, cita starpā, parādīja, ka dažkārt pat mūsdienu pasaulē ir nepieciešama maksimāla autonomija dažādos līmeņos.

Acīmredzot tieši pandēmija pamudināja Amerikas Savienotās Valstis vēl dedzīgāk sekot ceļam, kuru valsts ir izvēlējusies līdz ar Donalda Trampa prezidentūru. Otrdien ASV prezidents paziņoja, ka globalizācijas laikmets ir beidzies, un ka tagad amerikāņiem ir jāražo viss savas valsts iekšienē.

Uz šādu paziņojumu fona būtu muļķīgi gaidīt spriedzes samazināšanos starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu. Vakar Reuters ziņoja, ka ASV plāno pastiprināt spiedienu uz kompāniju Huawei, tostarp ar mērķi izslēgt uzņēmumu no lielākajiem pusvadītāju izstrādājumu ražotājiem.

Neskatoties uz to, ka konfrontācija starp ASV un Ķīnu notiek jau labu laiku, Ķīna kopumā lielāko daļu no ASV uzbrukumiem ir atstājusi bez atbildes. Tomēr  tuvākajā laikā viss var mainīties.

Saskaņā ar jaunākajiem ziņojumiem Ķīna pēc iepriekšminētā ASV lēmuma par Huawei ir gatava veikt vairākus pretpasākumus. Cita starpā – sankcijas, ierobežojumi un aizliegumi Amerikas milžiem. Tajos ietilpst Apple, Qualcomm un Cisco. Ķīna draud arī apturēt Boeing lidmašīnu iegādi.

Ķīna veiks izšķirošus pretpasākumus, lai aizsargātu savas likumīgās tiesības, ja ASV turpinās īstenot plānu, kas lielākajiem mikroshēmu piegādātājiem, tostarp Taivānas TSMC, aizliedz pārdot Huawei mikroshēmas

Visi minētie ASV uzņēmumi ir atkarīgi no Ķīnas tirgus, un jebkādas nopietnas sankcijas skars ne tikai pašus uzņēmumus, bet arī ASV ekonomiku kopumā.

Ķīna jau sagatavo savu melno sarakstu, kurā iekļaus ārvalstu organizācijas, privātpersonas un uzņēmumus, kas bloķē vai aizver piegādes ķēdes vai veic diskriminējošus pasākumus nekomerciālu apsvērumu dēļ, kā arī gadījumos, kad viņu rīcība apdraud Ķīnas uzņēmējdarbību.

Avots: Globaltimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top