Visas ziņas

Ķīnas centrālā banka pietuvojusies digitālās juaņas ieviešanai

Ķīnas centrālā banka pietuvojusies digitālās juaņas ieviešanai
Ķīnas Tautas banka ar maksājumu kompānijas Alipay atbalstu ir pabeigusi darbu pie digitālās valūtas bāzes funkcionalitātes un tagad centienus koncentrējusi uz likumu sagatavošanu tās apgrozības regulēšanai. Par to ziņo Global Times – atsaucoties uz saviem avotiem.

Netieši par projekta pāreju jaunā stadijā liecina Alipay piecu patentu reģistrācija, kas skar apgrozības, maksājumu un digitālās juaņas izlaides aspektus.

Saskaņā ar portālu 8btc – vienā patentā norādīts, ka centrālās bankas (DC/EP) digitālā maksājumu sistēma nepaļaujas uz blokķēdi, bet tai piemīt izsekojamības funkcijas uz tās bāzes.

Operatoru sakaru sistēma DC/EP ar emisijas tiesībām tiks veidota uz regulatora aprīkojuma, kurā būs iekļautas primārās šifrēšanas ierīces. Kriptovalūtu piekļuves mezgli uz blokķēdes bāzes būs publiski vai daļēji publiski.

Vēl viena DC/EP iezīme būs “vienlaidu uzraudzība”, kas ļaus ierobežot vai vispār izslēgt to vai citu kontu nelikumīgas darbības atklāšanas gadījumā.

Anonīmu transakciju īstenošanai Alipay speciālisti piedāvāja izmantot dinamiski atjaunojamu paroli, bet autorizācijas veikšanai izmantot mobilā tālruņa numuru vai elektroniskā pasta adresi.

Digitālā juaņa tiek izstrādāta kopš 2014. gada un tā atrodas fināla stadijā, lai gan precīzs datums joprojām nav zināms – tostarp koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Cinhua Universitātes Jandzi deltas institūta Blokķēdes moderno pētījumu institūta direktora vietnieks Cao Jaņ uzskata, ka Ķīnas varas iestādes jau tuvākajā nākotnē varēs izmantot DC/EP.

“Ja izskatīsim iespēju samazināt procentu likmi zem nulles, tad digitālā juaņa – un nevis tās fiat versija, ļaus panākt naudas un kredītu politikas realizāciju”, – atzīmēja sarunu biedrs  Global Times.

Jāatzīmē arī tas, ka Ķīnā kriptovalūtas ir iekļuvušas populārāko investīciju TOPā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top