Visas ziņas

Ķīnā atklāj vairāk informācijas par digitālās juaņas izlaidi un apriti

Ķīnā atklāj vairāk informācijas par digitālās juaņas izlaidi un apriti

Finanšu kompānija Huatai Securities publicējusi pārskatu par izstrādāto maksājumu sistēmu un Ķīnas centrālās bankas digitālo valūtu ar nosaukumu DCEP (Digital Currency Electronic Payment).

“Atšķirībā no digitālajām valūtām decentralizētas sistēmas ietvaros – tādām kā bitkoins – DCEP izmanto centralizētu vadības sistēmu”, – teikts dokumentā.

DCEP kā juaņas elektronisko formu kontrolēs Ķīnas Tautas banka (ĶTB), bet to izdos, izmantojot vairākas komercbankas. ĶTB būs centrs, kas rada digitālo valūtu un apstiprina transakcijas.
Komercbankas iesniegs pieprasījumu klientu vārdā par DCEP izlaidi un transakciju veikšanu.

Tāda divlīmeņu sistēma ir analoga tai, kuru izmanto, emitējot fiat valūtas. Bet ar digitālo valūtu centrālā banka un valdība iegūs iespēju kontrolēt visas transakcijas, ko nenodrošina skaidras naudas maksājumi.
DCEP uzdevums ir aizstāt skaidru naudu apgrozībā (agregāts M0) – atšķirībā no esošajām elektroniskajām maksājumu sistēmām, piemēram, Alipay, kas balstītas uz līdzekļu digitalizēšanu komercbanku kontos (agregāti M1 un M2).

Paredzēts, ka DCEP palīdzēs tikt galā ar ēnu bankinga problēmu valstī. To var arī izmantot, lai pastiprināti kontrolētu pilsoņus ĶTR Sociālā kredīta sistēmā.
Lai nodrošinātu digitālās juaņas drošību, tiks izmantota kriptogrāfija – tāpat kā bitkoinam un citām kriptovalūtām. Informācija par transakcijām arī tiks šifrēta. Aizsardzībai pret “uzlaušanu” plānots izmantot autentifikācijas tehnoloģiju, lai garantētu, ka līdzekļus izlieto īpašnieks.

Darbs ar datiem, kas saistīti ar DCEP, būs jāveic trīs centriem, kuri:

• vadīs aktīva izmantošanu;
• reģistrēs lietotāju;
• analizēs sistēmas ģenerētos finanšu datus.

Digitālā juaņa nodrošinās noteiktu konfidencialitātes līmeni – pilnīga informācija par transakcijām būs tikai centrālajai bankai.
ĶTB iepriekš paziņoja, ka digitālās valūtas izstrāde atrodas fināla stadijā. Tomēr eksperti aicinājuši regulatoru nesteigties ar CBDC izlaidi, bet pastiprināt starptautisko sadarbību kriptoaktīvu regulēšanas sfērā.

Avots: Forklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top