Valūtas

Ķīna nākamnedēļ aktivizēs savu nacionālo blokķēdes platformu

Ķīnas nacionālā kriptovalūta

Ķīnas nacionālā blokķēdes platforma ar nosaukumu Blockchain-based Service Network, BSN (Blokķēdes servisu tīkls) tiks palaista 25. aprīlī.

Ķīnas Valsts informācijas centra vadītā iniciatīva vērsta uz to, lai palīdzētu kompānijām ātri un lēti ieviest blokķēdes lietotnes.

“Augstās attīstīšanas, ekspluatācijas un apkopes izmaksas ir galvenā problēma, veidojot efektīvu blokķēdi [..],tāpēc ir jāizveido tīkls ar publisku infrastruktūru”, – teikts “Attīstības asociācijas BSN” Whitepaper(Baltā grāmata).

“Tāds tīkls stimulēs mazos un vidējos uzņēmumus izmantot BSN izgudrojumiem un inovācijām, tādējādi paātrinot attīstību un plašu blokķēdes tehnoloģiju izmantošanu”.

Asociācija paziņojusi, ka BSN jau ir izveidojusi gandrīz 100 publiskus mezglus Ķīnā ar trīs sakaru operatoru atbalstu – China Mobile, China Telecom un China Unicom. Asociācija plāno palielināt šo skaitli līdz 200, un šobrīd notiek sarunas ar sakaru operatoriem un mākoņu pakalpojumu provaideriem.

ĶTR Rūpniecības un informatizācijas ministrija publicējusi nacionālās blokķēdes komitejas locekļu sarakstu, kas nodarbosies ar standartu noteikšanu industrijā.

ĶTR priekšsēdētājs Sji Dziņpins pērnā gada oktobrī paziņoja, ka Ķīnas Komunistiskajai partijai blokķēde jāuzskata par vienu no galvenajām inovāciju tehnoloģijām un visādā veidā jāveicina tās attīstība. Tajā pašā mēnesī tika paziņots par BSN, kuras locekļi un dibinātāji ir Valsts informācijas centrs, kā arī telekomunikāciju, finanšu un tehnoloģiju sfēras kompānijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top