Mainings

Autonomā Ķīnas rajonā kriptovalūtu maininga aizliegums

Autonomā Ķīnas rajonā vairs nepriecājas par kriptovalūtu maineriem. Kāds būs aizliegums?

Ķīnas Iekšējās Mongolijas autonomā reģiona varas iestādes laidušas klajā paziņojumu, saskaņā ar kuru vietējām maininga kompānijām ir jāpārtrauc sava darbība. Par to vēsta žurnāls ChainNews.
Atgādinām – Ķīna ilgstoši saglabāja pasaules līdera statusu kriptovalūtu ieguvē, jo vairums maineru tiecās izmantot ļoti lētās elektroenerģijas priekšrocību. Viens no aktīvākajiem valsts reģioniem maininga nozarē arī bija Iekšējā Mongolija. Ar ogļu krājumiem bagātā teritorija sniedza iespēju izmantot visai lētu enerģiju. Starp citiem reģioniem maineru vidū populārāki ir Sičuaņa un Juņnaņa – īpaši lietus sezonā, kad reģions pāriet uz hidroelektroenerģiju.

Kas tad ir noticis?

No Iekšējās Mongolijas tagad pienāk informācija par kriptovalūtu ieguves aizliegumu. Pieci vietējie departamenti – tostarp Finanšu pārvalde, Rūpniecības, attīstības un reformu ministrijas pārvalde, Bigdata birojs un Sabiedriskās drošības departaments laiduši klajā memorandu par to, ka kriptovalūtu ieguve nekādā veidā neveicina vietējās ekonomikas attīstību. Turklāt maininga nozare nodēvēta par pseidofinanšu inovāciju.

Varas institūcijas ir nolēmušas pārtraukt jebkādas attiecības ar kriptomaineriem, pat neraugoties uz to, ka dažām kompānijām iepriekš izdevās panākt ekskluzīvas vienošanās ar pašvaldībām. Arī lielākajai maininga korporācijai Bitmain ir vienošanās par vēl lētāku elektroenerģiju ar autonomā rajona Ordosas pilsētas apgabala varas iestādēm.
Iekšējās Mongolijas departamentu lēmums kopumā atspoguļo Ķīnas valdības vispārējo attieksmi pret mainingu. Šī gada aprīlī mēs jau rakstījām, ka Ķīnas Nacionālā attīstības un reformu komisija (NDRC) ir prezentējusi kriptovalūtu maininga nozares likvidācijas plānu valstī. Ļoti iespējams, ka šis process sāksies tieši Iekšējā Mongolijā.

Maineru izdzīšana notiks divos posmos

Saskaņā ar esošajiem datiem – kriptovalūtu maineru darbības ierobežošanas stratēģija tiks iedalīta divos posmos. Pirmā posma gaitā no 2019. gada 3. līdz 25. septembrim apgabala pilsētām būs jāizanalizē situācija un jāatskaitās varas iestādēm. Tās apņemas nodrošināt atgriezenisko saiti ar reģiona Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministriju līdz 30. septembrim. Otrais posms sāksies 10. oktobrī un turpināsies līdz mēneša beigām. Iekšējās Mongolijas departamenti veido kopīgu inspekcijas grupu, kas uzraudzīs un ziņos par pasākumiem, kas vērsti uz situācijas uzlabošanu.

Vai Iekšējās Mongolijas lēmums nopietni ietekmēs maininga nozari Ķīnā – to rādīs laiks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top