Tehnoloģijas

Ķīnas raķetes atlūzas nokritīs uz Zemes, bet vēl nav skaidrs, kur tieši

 Ķīnas raķetes atlūzas nokritīs uz Zemes , bet vēl nav skaidrs, kur tieši

Raķetes Long March-5B atliekas, kas nesen piegādāja Wentian laboratorijas moduli jaunajai Ķīnas orbitālajai stacijai, tuvākajās dienās nokritīs uz Zemes. Un joprojām nav skaidrs, kur tieši.

Mēs runājam par raķeti, kuras masa ir aptuveni 23 tonnas. Protams, lielākā daļa objekta sadegs atmosfērā, taču dažas daļas var nokļūt līdz Zemei. Zinātnieki norāda, ka ar 10% iespējamību (un šī ir piesardzīga prognoze) nākamajos 10 gados kosmosa atkritumi nagalinās cilvēkus uz Zemes.

Šī ir trešā reize, kad Ķīna kļūst par šādu notikumu vaininieci. 2020. gadā tās pašas raķetes daļas nokrita ciematā Kotdivuāras krastā, sabojājot vairākas ēkas. Gadu vēlāk okeānā iekrita vēl viens objekts. Kāpēc Ķīna turpina šādā veidā palaist savas raķetes, nav zināms.

Nākamās nedēļas sākumā uz Zemes nokritīs atlūzas. Pagaidām ir tikai skaidrs, ka tas notiks starp 41 dienvidu platuma grādu un 41 grādu ziemeļu platuma. Precīzāk trieciena vietu zinātnieki varēs noteikt tikai dažas stundas pēc objekta nokļūšanas atmosfēras augšējos slāņos, kas aptuveni notiks 1.augustā.

Avots: CNN

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top