Tehnoloģijas

Ķīnas ražotāji automašīnās pievieno negaidītus avārijas gaismu izmantošanas variantus

Ķīnas ražotāji automašīnām pievieno avārijas gaismu lietošanas gadījumus

Auto braucēji zina, ka avārijas gaismas signāli jaieslēdz neplānotas apstāšanās laikā uz ceļa. Tāpat, nospiežot pogu, autovadītāji uz ceļa viens otram pateicas vai atvainojas.

Daudzās mūsdienu automašīnās, pēkšņi bremzējot un iedarbojoties standarta signalizācijai, avārijas gaismas ieslēdzas automātiski. Tomēr ķīniešu automašīnās tas notiek daudz vairākās situācijās.

Piemēram – automašīna Haval H9, ieslēdzot avārijas gaismas, paziņo citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ja automašīna pārāk ātri izbrauc līkumu un parādās bīstama sānsvere.

Dažas ķīniešu automašīnas tā reaģē, braucot pār mūsu ceļiem standarta nelīdzenumiem, piemēram – guļošajiem policistiem vai kanalizācijas lūkām. Avots raksta, ka avārijas gaismas tādā gadījumā ieslēdz spiediena sensori riepās. Visbiežāk tas novērots GAC automobiļos.

Haval Jolion ar avārijas gaismām signalizē, izvēloties braukšanas sporta režīmu. Chery Tiggo 8 Pro Max signalizācija ieslēdzas, ja kāds pārāk cieši pietuvojas aizmugurē. Automašīna tā brīdina par iespējamo bīstamību abiem autovadītājiem. Savukārt Chery Tiggo 7 Pro – avārijas gaismas automātiski ieslēdzas, pēkšņi bremzējot.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top