Visas ziņas

Ķīnas valsts blokķēdes platforma sāk darbu

Ķīnas blokķēde

ĶTR Valsts informācijas centra infrastruktūras blokķēdes platforma (BSN) ir oficiāli aktivizēta sešus mēnešu pēc beta testēšanas. Ar tās atklāšanu saistītais pasākums  notika sestdien, 25. aprīlī, Pekinā. Tajā piedalījās valdības ierēdņi un iniciatīvai pievienojušos organizāciju vadītāji. Starp tiem projektu institūts China Mobile Communications, maksājumu tīkls UnionPay, mobilo sakaru operators China Mobile, China Telecom un China Unicom, kā arī Beijing Red Date Technology.

Platformas BSN uzdevums ir vienkāršot un palētināt blokķēdes lietotņu izveidi un attīstīšanu kompānijām.

Saskaņā ar oficiālo paziņojumu  – sešu mēnešu laikā BSN platformu testēja vairāk nekā 2000 izstrādātāju. Viņu darba rezultāts ir labdarības ziedojumu, produktu izsekošanas un elektronisko pavadzīmju izveidošanas lietotnes.

Tikšanās laikā platformas pārstāvji paziņoja, ka pašlaik BSN tīklam ir 128 publiskas nodes. 76 no tām atrodas Ķīnā, 44 – attīstīšanas procesā, vēl 8 atrodas ārpus Ķīnas robežām visos sešos kontinentos. Līdz 2020. gada beigām nodu skaitu plānots palielināt līdz 200.

Līdz ar BSN galvenā tīkla palaišanu izstrādātājiem nebūs ierobežojumu to lietotņu attīstīšanai un atjaunināšanai, kuras darbojās beta testēšanas periodā.

Iepriekš kļuva zināms, ka platforma plāno pievienot EOS un Ethereum publisko blokķēžu mezglu atbalstu. Tas ļaus paplašināt “blokķēdes kā pakalpojuma” servisa iespējas un darbību funkcionalitāti platformas klientiem.

Avots: Cointelegraph

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top