Ethereum Classic

Kļuvis zināms, kad Ethereum Classic notiks hardforks

Ethereum Classic izstrādātāji vienojušies par tīkla hardforku ar nosaukumu Atlantis.

Neraugoties uz zināmām nesaskaņām – tika panākta vienošanās par to, ka atjauninājums notiks blokā  8,772,000. Kā sagaidāms – tas tiks atrasts ap plkst. 12.00 UTC šī gada septembrī.

Maijā ETC izstrādātāju domas dalījās  par to – kādiem tieši uzlabojumiem jābūt gaidāmajā hardforkā, tomēr pagājušajā ceturtdienā viņi atrada konsensus saistībā ar 10 priekšlikumiem, kam jābūt iekļautiem nākamā hardforka kodā.

Jāatzīmē, ka iepriekš jūnijā izstrādātāji piekrita aktivizēt hardfork Atlantis testa tīklā jau līdz šī mēneša beigām, turklāt koda palaišanai galvenajā tīklā bija jānotiek līdz vasaras beigām.

Taču nedaudz agrāk Ethereum Classic Labs – tīkla populārākā klienta Classic Geth izstrādātājs – uzstāja uz tīkla aktivizāciju jau 1. jūlijā. Domājams, ka šis lēmums tika pieņemts Āzijā bāzējošos maineru un biržu spiediena ietekmē, kuri uzstāja uz pēc iespējas ātrākām izmaiņām tīklā.

Mēneša sākumā par to runāja arī Āzijas kopienas Ethereum Classic Cooperative menedžeris Kristians Sjū. Taču daudzi kopienas pārstāvji, tai skaitā pētniecības jaunuzņēmuma Gödel Labs dibinātāji Tangs un Rojs Čžou, apsūdzēja Sjū tamlīdzīgu paziņojumu falsifikācijā.

“Mēs viņiem jautājām (Ethereum Classic Cooperative) par Atlantis un saņēmām normālu “mums viss vienalga” atbildi. Kā arī dažas biržas un maineri mums teica, ka neko par to nav dzirdējuši. Tas viss izskatījās ļoti aizdomīgi”, – teica Tangs.

Kaislības iekvēlināja arī Ethereum Classic Labs un tā izpilddirektora (CEO) Terri Kalvera pozīcija, kurš sākotnēji nostājās pret hardforka datuma pārcelšanu uz vēlāku laiku.

“Esmu kategoriski pret. Mēs nevaram piekrist šim grafikam un pieturēsimies plānam, par kuru vienojāmies sākotnēji”, – viņš paziņoja pirms nedēļas.

Tomēr dažu pēdējo dienu laikā Ethereum Classic Labs pozīcija mainījās virzienā uz plašāku dialogu ar pārējo izstrādātāju kopienu. Trešdien Ethereum Classic Labs blogā tika izvietots ieraksts, kas apstiprina šos nodomus un jaunu ceļa karti saistībā ar hardforku.

Atjauninājums Atlantis iet pārī ar nedaudz vēlāko atjauninājumu ar nosaukumu Agharta un tam jāaktivizē izmaiņas, kuras formāli tika piedāvātas Ethereum oriģinālajam tīklam 2017. gadā. To mērķis – uzlabot interoperabilitāti starp diviem blockchain un atvieglot decentralizēto lietojumprogrammu (dApps) migrācijas procesu no viena tīkla uz citu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top