Visas ziņas

Rezerves daļu pasūtīšana, saziņa ar dīleriem vai sadarbība ar kaimiņiem – ko dara lauksaimnieks, kad salūst tehnika?

Rezerves daļu pasūtīšana, saziņa ar dīleriem vai sadarbība ar kaimiņiem - ko dara lauksaimnieks, kad salūst tehnika?

Dīkstāve lauksaimniecības darbu sezonas laikā teju nav iespējama – ja traktors vai kāda cita tehnika salūst, visbiežāk lauksaimnieks negaida rokas klēpī salicis, kamēr to salabos, bet mēģina risināt situāciju, lai darbi neapstātos – kooperējas ar citiem saimniekiem par tehnikas izmantošanu, izīrē citu tehniku, vēršas pie tehnikas dīleriem vai kā citādāk.

“Dīkstāves izmaksas parasti precīzi zina pats saimnieks, un tās ir atkarīgas no darbiem kurus viņš tobrīd veic. Ļoti bieži saimnieks atrod kādu alternatīvu risinājumu, lai darbi neapstātos,” stāsta rezerves daļu “Inter Cars Latvija” produktu vadības speciālists Vilis Vindelis. Ļoti izteikta ir vajadzība tehniku saremontēt pēc iespējas ātrāk, un tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik ātri var saņemt rezerves daļas, kuras nepieciešams nomainīt.

Sezonas laikā – rezerves daļu piegādes ātrums ir izšķirošs

Vēl kāds iemesls, kādēļ detaļu piegādei jānotiek maksimāli ātri, ir salīdzinoši īsā sezona, kas Latvijā ir gluži vienkārši laikapstākļu dēļ. Piemēram, ja Francijā ražas novākšana var notikt pat mēneša garumā, tad Latvijā laiksapstākļiu dēļ tā, vēlams, nevar būt ilgāka par divām nedēļām. Ja sākas nelabvēlīgi laiksapstākļi, tad gan lauki kļūst grūtāk izbraucami, gan arī grauda kvalitāte samazinās, skaidro V. Vindelis, piebilstot, ka tāpēc vien ātra tehnikas salabošana un rezerves daļu piegāde mēdz būt izšķiroša.

“Traktortehnikai detaļu piegāde notiek salīdzinoši ātri, ja tās ir pieejamas noliktavā vai pie piegādātāja,” stāsta V. Vindelis. Nodrošinot jau gadu desmitiem izstrādātu loģistikas ķēdi, ja vien detaļa ir noliktavā, to iespējams saņemt dažu dienu laikā vai pat tajā pašā dienā.

“Protams, ir gadījumi, kad detaļas ir jāpasūta un jāgaida nesamērīgi ilgi, kas sezonas laikā ir nepieļaujami,” atzīst eksperts, piebilstot, ka tad visbiežāk arī citiem tirgus dalībniekiem šo detaļu nav un tā ir “globāla” problēma. “Ir bijis pat gadījums , kad traktora ātrumkārba tika piegādāta no ASV noliktavas,” pieredzē dalās “Inter Cars Latvija” produktu vadības speciālists.

Rezerves daļu tirdzniecībai – izteikta sezonalitāte

Runājot par traktoru detaļu tirdzniecību, V. Vindelis norāda – šajā tirdzniecībā ir izteikta sezonalitāte. “Pirms sezonas saimnieki saved kārtībā tehniku – tiek veiktas  apkopes un remontētas bojātās, “noplīsušās” detaļas. Savukārt pēc lauksaiminecības darbu sezonas ir izteikti “lielie, smagie, apjomīgie” remonti, kas saistīti ar tiltu, kārbu un dzinēju remontu. Sezonas laikā protams tiek veikti neparedzētie un neplānotie remonti,” stāsta “Inter Cars Latvija” eksperts.

Vaicāts par to, kuras traktortehnikas detaļas tiek tirgotas visvairāk, V. Vindelis pauž, ka 40% no “Inter Cars Latvija” lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības veido tehnikas filtru (gaisa, degvielas, eļļas, salona filtri) tirdzniecība. Pēdējos gados būtiski pieaudzis arī visu pārējo detaļu tirdzniecības apjoms, kas skaidrojams ar vienošanos ar dažādiem jauniem piegādātājiem, kas nodrošina detaļu pieejamību tehnikas tiltiem, kārbām, dzinēja detaļām un traktortehnikas stikliem.

Visa tehnika vienuviet – “Traktordienās”

29. jūnijā trīspadsmito reizi Latvijā notiks lauksaimniecības nozares pasākums Traktordiena 2024, kur uz lauka varēs redzēt vairāk nekā 60 lauksaimniecības uzņēmumu pārstāvjus, tostarp arī “Inter Cars Latvija”, kā arī valsts un nevalstiskās organizācijas.

Kā norāda organizatori, pasākuma mērķi ir vairāki: veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, lauku vides saglabāšanu un pilnveidošanu, kā arī resursu efektīvāku izmantošanu un apsaimniekošanu. Turklāt to visu panākt, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, attīstot pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares pārstāvjiem.

Pasākums notiks Agrofirma Tērvete laukā, Tērvetes pagastā, Dobeles novadā, un tajā aicina piedalīties ne tikai lauksakmniekus, bet jebkuru interesentu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top