Tehnoloģijas

Ko ņemt vērā veiksmīgas mobilās lietotnes izveidei

Ko ņemt vērā veiksmīgas mobilās lietotnes izveidei 2020

Publicitātes foto

Pasaulē šobrīd ir 3,5 miljardi viedtālruņu lietotāju un aptuveni 90% no tiem izmanto mobilās lietotnes*. Šis mobilais rīks kļuvis par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu – lietotnes izmantojam, lai sazinātos ar kolēģiem un tuviniekiem, būtu informēti par pasaulē notiekošo, iegādātos ikdienā nepieciešamo,  atpūstos un izklaidētos. Taču liels piedāvājums nozīmē arī sīvu konkurenci lietotņu izstrādātāju vidū. Kas būtu jāņem vērā, izstrādājot lietotājiem saistošu mobilo lietotni, kas sniegtu pievienoto vērtību arī biznesam, skaidro tehnoloģiju uzņēmums Huawei.

“Viedtālruņu lietotājiem šodien pieejami vairāki miljoni dažādu mobilo lietotņu, taču no šī plašā piedāvājuma klāsta dienas laikā mēs izmantojam vidēji 9 lietotnes. Lai lietotne izceltos no pūļa, ir virkne jautājumu, kurus vajadzētu uzdot un rast atbildes, pirms ķerties klāt tās izstrādei,” uzsver Gunta Kursiša, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

Vai lietotne uzlabos lietotāju ikdienu?

Jebkura veiksmīgas lietotnes ieviešana sākas ar labu ideju – tas var šķist pašsaprotami, taču jebkura ne tik veiksmīga ideja no tirgus pazūd pirmā. “Veiksmīgs produkts atrisina kādu problēmu un apmierina patērētāja vajadzības. Lai dotu lietotnei veiksmīgu startu, vispirms sev jāpajautā – kādu problēmu es vēlos atrisināt un kā tas atvieglos lietotāju ikdienu,” atklāj Huawei eksperte.  

Kāpēc kāds to gribēs izmantot?

Izstrādājot lietotni, svarīgi faktori ir unikāls un pievilcīgs dizains, vienkārša un saprotama lietošana, kā arī spēja būt lietotājiem saistošam. Daļa viedtālruņos lejuplādēto lietotņu tiek izmantotas tikai vienu reizi un pēc tam tiek izdzēstas. Lai izvairītos no šīs nepilnības, noteikti jāapsver iespēja piesaistīt sociālos medijus, kā arī izveidot bonusu sistēmu, apbalvojot lietotājus par to panākumiem un uzturot atgriezenisko saiti.

Kas īstenos manu ideju?

Lai izstrādātu labu lietotni, lielu lomu spēlē arī talantīgs kolektīvs, turklāt, algojot darbiniekus, jāpievērš uzmanība ne vien tam, lai viņi būtu spējīgi un ambiciozi, bet arī, lai viņi būtu piemēroti startapu korporatīvajai un strauji mainīgajai videi.

“Latvijā ir daudz talantīgu lietotņu izstrādātāju un tikpat daudz veiksmīgu un jau realizētu mobilo lietotņu, kas ir ne vien pievilcīgas un patērētājiem interesantas, bet arī sniedz pievienoto vērtību biznesam. Huawei lietotņu izplatīšanas platforma AppGallery jau šobrīd piedāvā vairāk nekā 60 000 lietotņu, un mūsu mērķis ir papildināt to ar vēl vairāk vietējā un pasaules mēroga aplikācijām.  Mēs vēlamies ne vien apmierināt mūsu lietotāju vajadzības, bet arī atbalstīt vietējos lietotņu izstrādātājus un veidot ilgtermiņa sadarbību ar viņiem,” stāsta G. Kursiša.

Bizness un tehnoloģijas iet roku rokā

Mobilā lietotne ir viens no labākajiem saziņas kanāliem komunikācijai ar savu patērētāju. Daudzi cilvēki lejuplādē lietotnes, lai ātri un vienkārši iegūtu nepieciešamo – preci, informāciju,  atgrieznisko saikni no uzņēmuma. Tādēļ lietotne ir lieliska platforma, kur zīmolam reklamēt savus produktus un pakalpojumus, iegūt jaunus klientus, kā arī nostiprināt saikni ar jau esošajiem pastāvīgajiem klientiem.

“No brīža, kad lietotājs ieliek kādu produktu vai pakalpojumu savā grozā, līdz veiksmīgai pasūtījuma veikšanai būtu jāsper pēc iespējas mazāk soļu. Lai nodrošinātu pārdošanas rādītāju pieaugumu, lietotājam jāpiedāvā vairākas norēķinu iespējas, jo, kā rāda pētījumi, tas samazina atteikšanos no pirkumu groza par 8%. Tāpat jāatceras par to, ka lietotāji vienmēr novērtē, ja ir iespēja saņemt kādu pievienoto vērtību, tādēļ vērts apdomāt atlīdzības vai bonusa programmas izveidi,” tā Huawei eksperte.

Ko sola nākotne?

Arvien vairāk nākotnes lietotņu būs ne vien noderīgas tālruņu lietotājiem ikdienas darbos, bet arī palīdzēs uzņēmumiem organizēt to darbplūsmu. Paredzams, ka gandrīz 90% visu mobilo datu tiks virzīti uz mākonī balstītām lietotnēm, tādēļ liela uzmanība tiks pievērsta tieši mākoņpakalpojumiem. Šādu lietotņu pieaugums norāda, ka lietotājiem arvien svarīgāka kļūs ērta un droša datu glabāšana, kas aizņem pēc iespējas mazāku vietu tālrunī.

Šobrīd industrijas lielākie milži vēl arvien piedzīvo hakeru uzbrukumus, tāpēc nākotnes lietotnes nopietni izvērtēs dažādus drošības aspektus, tostarp vairāk uzmanības veltīs datu izplatīšanas pārbaudei. “AppGallery izvirza privātuma aizsardzību un kiberdrošību kā savas galvenās prioritātes. To pierāda īpaši lietotņu veikalam izstrādātā pilna cikla drošības pārbaude, kas iekļauj sevī tādus faktorus kā izstrādātāja reālā vārda pārbaudi, četrslāņu pārskatīšanas procesu, lejupielādes un instalēšanas aizsardzību, kā arī drošas lietotņu darbības novēršanas mehānismu. Turpināsim papildināt lietotņu klāstu un piedāvāt lietotājiem drošus rīkus arī nākotnē,” piebilst G. Kursiša, “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

*Tirgus izpētes uzņēmuma Statista dati par 2020. gadu.

Par Huawei Consumer BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē, veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas paredzēti iedzīvotājiem visā pasaulē.

Papildu informācijai, lūdzu, apmeklējiet: https://consumer.huawei.com/lv/

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top