ICO

Kodak blockchain — mēģinājums izvairīties no neizbēgamā bankrota?

Kodak ICOInvestīciju kompānija Kerrisdale Capital publicējusi Kodak tirgus perspektīvu pētījuma rezultātus. Pārskatā apgalvots, ka foto industrijas nesenie skaļie blockchain iniciatīvu pieteikumi nav nekas vairāk kā “pēdējais mēģinājums pavirzīt savas akcijas ceļā uz neizbēgamu bankrotu”.

“Kodak kriptovalūtas plānā ietverti visi modernie vārdi: “blockchain”, “smartkontrakti”, “sadalītais reģistrs”, “ICO” un tā tālāk. Bet, paskatoties tālāk par PR un novērtējot blockchain izmantošanas reālās priekšrocības piedāvātajam servisam, tad ir acīmredzams, ka projekts ir vāji izdomāts un nekad nestrādās, kā tiek solīts”, – teikts dokumentā.

Atgādināsim, ka janvāra sākumā pazīstamais foto aprīkojuma ražotājs izcēlās ar vairākām kriptovalūtu iniciatīvām uzreiz: kompānija pieteica digitālo valūtu KODAKCoin, blockchain platformu KODAKOne un ICO realizēšanu, bet nedaudz vēlāk prezentēja arī zīmola maineri, kuru daudzi nodēvēja par scamu.

Gandrīz uzreiz pēc pieteikumiem Kodak akcijas sāka strauji pieaugt. Saskaņā ar Yahoo! Finance datiem, pieauguma maksimuma punktā kompānijas vērstpapīri pieauga par 90%, bet kopējā kapitalizācija bija aptuveni 565 milj. $ – par 431 milj. $ vai 318% vairāk nekā pirms paziņojuma par blockchain tehnoloģiju ieviešanu.

Tikmēr Kerrisdale Capital pārskatā apgalvots, ka Kodak nespēj sacensties ar citiem blockchain startupiem, jo “kompānija stāv aci pret aci ar iespējamo defoltu un parādu restrukturizāciju nākamo 12-18 mēnešu laikā”.

Pēc investīciju kompānijas ekspertu domām pašreiz Kodak gluži vienkārši nav pietiekamu tehnoloģisko jaudu un finansējuma, lai realizētu blockchain KODAKOne, kas ļauj uzglabāt un nodot fotogrāfijas, saglabājot autortiesības. Arī Kodak plānus par zīmola maineru līnijas uzsākšanu Kerrisdale Capital sauc par “apšaubāmiem”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top