Visas ziņas

Projekts KodakOne – izstrādātājiem parādā 125 000 $

 

Projekts KodakOne - izstrādātājiem parādā 125 000 $

Šķiet, ka blockchain sfērā briest vēl viens konflikts. Kriptovalūtu projekts KodakOne, kas solīja izveidot revolucionāri jaunu fotogrāfu darba modeli, ir parādā desmitiem tūkstošu dolāru platformas izveidei nolīgtajiem speciālistiem.

Darbuzņēmēju organizācijas apsūdz KodakOne par to, ka kompānija nav tām samaksājusi noteiktajā laikā. Kā izriet no elektroniskā pasta vēstules, kuru to vārdā pagājušā mēneša beigās nosūtījusi Lielbritānijas juridiskā firma London Law Practice – darbuzņēmēji kompānijai pieprasījuši vairāk nekā 125 000 $, un solījuši vērsties tiesā nedēļas laikā. Vēstule nosūtīta Eiropas rekrutinga aģentūras iFindTech vārdā, kas it kā palīdzējusi KodakOne atrast talantus platformas izveidei.

No sarakstes izriet, ka konkrētā etapā iFindTech darbinieki ieteikuši darbuzņēmējiem pārtraukt darbu KodakOne tikmēr, kamēr netiks samaksāti parādi. KodakOne pārstāvis no savas puses paziņojis, ka visus strīdus var atrisināt vienīgi tiesā.

Bez iFindTech vismaz divi darbuzņēmēji arī plāno sākt juridiskas darbības pret KodakOne saistībā ar neapmaksātajiem rēķiniem. Viens no tiem pieprasa kompānijai 19 000 $. Cits darbuzņēmējs – Armel Nene – pretendē uz summu 36 000 $ apmērā.

Kodak – visslavenākā kompānija ar senu vēsturi, kas iesaistījusies kriptovalūtu spēlē. Ja kompānijas plāni tiks realizēti, tad fotogrāfi varēs ielādēt attēlus platformā KodakOne, izmantojot blockchain izveidot katram attēlam licenci, kā arī atrast tīklā autortiesību pārkāpējus. Dolāru vietā klienti fotogrāfiem varēs maksāt KodakCoins monētās. Tika gaidīts, ka ICO KodakCoin, kura sākums sākotnēji tika plānots 2017. gada 31. janvārī, savāks ne mazāk kā 20 milj. $.

Tomēr KodakCoin specifiskie parametri no paša sākuma deva pamatu skeptiķu kritikai. Vispirms jau – neraugoties uz nosaukumu – KodakCoin nav kompānijas Kodak projekts (Džordža Īstmena 1881. gadā dibinātās kompānijas, kas ražo fotomateriālus, aprīkojumu, izejmateriālus un programmatūru ofseta, digitālajai un funkcionālajai drukai). Aiz jaunā projekta ir WENN Digital – Lielbritānijas fotoaģentūras Kalifornijas filiāle, kas specializējusies foto paparaci licencēšanā. Saskaņā ar licences līguma nosacījumiem – Kodak nesaņems nekādu tiešo peļņu no ICO. Kompānijai tiks mazākuma akciju pakete WENN Digital, 3% no visām emitētajām monētām KodakCoin un atskaitījumi no nākamās peļņas.

Lai gan KodakOne vadītāji joprojām aktīvi reklamē savu projektu dažādās blockchain konferencēs – pēc visa spriežot – tas ir stagnācijas stāvoklī. Oktobrī kompānija paziņoja ar jauna “pēc licencēšanas portāla” palaišanu, bet līdz šim tas nav pieejams.

Tāpat arī informācija par ICO KodakOne joprojām ir neskaidra. Pēc “izrāviena” sarunās ar Vērtspapīru un biržu komisijas pārstāvjiem maijā kompānija paziņoja, ka ICO gaitā plāno savākt 50 milj. $. Tomēr kritiķi apšauba šo plānu reālismu. Daudzus mēnešus pēc darba uzsākšanas un ICO starta – kriptovalūta KodakCoin biržu platformās nav atrodama.

Tikmēr šķiet, ka KodakOne iecerējusi aizstāvēt savu nevainojamo reputāciju tiesā.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top