BitCoin

Komisijas maksa par Bitkoinu transakcijām samazinājusies 43 reizes

 

BTC transactionTransakciju komisijas maksas vidējā vērtība bitkoina tīklā 21. februārī sasniedza sešu mēnešu minimumu un bija 0,79$. Par to ziņo ArsTechnica.

Komisijas maksas lielums Bitkoina tīklā sasniedza maksimumu 34 $ apmērā 2017. gada decembrī, kas 43 reizes pārsniedz pašreizējo vērtību. Tad augstās transakciju izmaksas operācijās ar “digitālo zeltu” izraisīja krīzi tīklā: daudzas kompānijas atteicās pieņemt kriptovalūtu, tostarp spēļu serviss Steam un maksājumu provaideris Stripe. Situāciju sarežģīja arī BTC kursa augstā volatilitāte.

Tomēr augstās komisijas maksas problēma “atrisinājās pati no sevis”. Daļa lietotāju atteicās no Bitkoina tīkla izmantošanas, samazinot slodzi, bet daļa sāka izmantot operāciju optimizēšanas veidus, piemēram, apvienojot dažādus maksājumus vienā transakcijā.

Turklāt situāciju ietekmēja arī tirgus atdzišana. 2017. gada beigās BTC lietotāji bija gatavi maksāt lielas komisijas maksas par iespēju pirkt vai pārdot kriptovalūtu par spekulatīvu cenu. Tomēr 2018. gada sākumā kurss kritās gandrīz trīskārt, līdz 6 tūkstošiem $. Tas, iespējams, nedaudz mazināja pārmērīgo ažiotāžu tirgū un bija viens no transakciju komisijas maksas vidējā lieluma samazināšanās faktoriem.

Atzīmēsim, ka pēdējās trīs nedēļās populārās kriptovalūtas cena galvenokārt pieauga, februāra vidū pārvarot 11 tūkstošu $ atzīmi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top