Visas ziņas

Kompānija Nvidia prognozē 2019. gada pēdejā ceturkšņa ienākumu samazināšanos

NVIDIA atskaite

Nvidia investori vakar uzzināja, ka grafikas procesoru ražošanas kompānijas ceturtā ceturkšņa ieņēmumi varētu būtu mazāka par $ 500 miljoniem, nekā sākotnēji plānots.
Lai gan kompānija Nvidia ir vairākkārt saistījusi savas finanšu problēmas ar kriptovalūtas ieguvei nepieciešamo procesoru pieprasījuma samazināšanos, kompānija ir arī nobažījusies par spēļu tirgus finansiālām prognozēm.

Kompānija Nvidia saista savas finansiālās problēmas ar zemajiem ieņēmumiem, kas tiek iegūti no spēļu platformām un datu centriem. Saskaņā ar kompānijas pārstāvja teikto, kompānijas ieņēmumi ir arī kritušies saistībā ar Ķīnas ekonomikas pavājināšanos un citām makroekenomikas problēmām.
Kompānijas Nvidia dibinātājs un izpilddirektors Jensens Huangs savā ziņojumā īpaši nenorādīja uz noteiktām kompānijas finanšu problēmām, bet gan norādīja uz vispārēju makroekonomikas pavājināšanos, kā arī uz ekonomiskām problēmām Ķīnā, kas ir ietekmējušas pircēju pieprasījumu pēc NVIDIA spēļu grafikas procesoriem.

“Ceturtais ceturksnis varētu būt neparasti satraucošs un neapmierinošs, ”viņš turpināja. “Tomēr raugoties nākotnē, mēs esam pārliecināti par mūsu stratēģiju un izaugsmes virzītājspēku.
Mūsu biznesa pamats ir spēcīgs un ar skaidrāku vīziju, nekā jebkad agrāk – NVIDIA grafiskie procesori ir piemēroti mūsdienu pasaules prasībām. Spēļu, dizaina, HPC, AI un autonomo transportlīdzekļu tirgu sektori, kurus mēs pārstāvam, ir pieaugoši un paplašināsies. Mums ir izcilas stratēģiskās pozīcijas visos šajos tirgos.”

Kompānija NVIDIA iepriekš bija koncentrējušies uz grafisko procesoru ražošanu kriptovalūtas ieguves tirgum. Nākotnē, lai gūtu panākumus, kompānija plāno pievērsties robotikai un mākslīgajam intelektam. Šim nolūkam uzņēmums ir atvēris 13.000 kvadrātmetru lielu robotikas izpētes laboratoriju Sietlā. Laboratorijā darbosies 20 robotikas speciālisti, kā arī 30 akadēmiskie eksperti.
Tomēr ir jānorāda, ka kompānija ir arī saistīta ar kādu tiesas prāvu. Nvidia kompānija tiek apsūdzēta par maldinošu apgalvojumu izplatīšanu saistībā ar samazinātā kriptovalūtas ieguvei nepieciešamo procesoru pieprasījuma ietekmi uz ieņēmumu izaugsmes prognozēm.

Kompānija Nvidia prognozē 2019. gada pēdejā ceturkšņa ienākumu samazināšanos

Avots: TradingView

Nvidia akcionāri nebija apmierināti ar pirmdienas peļņas rādījumiem.
Nvidia kompānijai akciju vērtības ziņā vislabākais bija 2017. gads, jo kriptovalūtas ieguvēji lielos apmēros iegādājās grafiskos procesorus. Džims Krāmers CNBC nāca klajā ar paziņojumu, ka ņemot vērā 2019. gada 3. ceturkšņa fiskālās prognozes, kompānijai Nvidia izdevīgāks ir spēļu tirgus, nevis kriptovalūtas ieguvei paredzēto grafisko procesoru tirgus. Krāmers piebilda, ka šī ziņa ietekmēs visus spēļu atbalstītājus.
Šobrīd NVDA akciju vērtība ir kritusies gandrīz par 20%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top