Tehnoloģijas

Kompānija “SpaceX” ir iegādājusies divas naftas ieguves platformas

Kompānija “SpaceX” ir iegādājusies divas naftas ieguves platformas par 3,5 miljoniem ASV dolāriem

Foto: John R Perry / Pixabay

Naftas ieguvei 20. gadsimta pirmajā pusē tika izgudrotas naftas ieguves platformas naftas urbšanai jūrā vai okeānā. Nesen kļuva zināms, ka viens no “SpaceX” meitasuzņēmumiem ir iegādājies divas šādas platformas, lai tās izmantotu savām vajadzībām. Šobrīd uzņēmuma inženieri ir mainījuši to konstrukciju, jo kompānija “SpaceX” plāno izveidot peldošas naftas platformas, lai tās varētu jūrā izmantot kā pārvietojamus kosmodromus kosmosa kuģa “Starship” palaišanai. Rodas jautājums – kāpēc uzņēmumam nepatika savs kosmodroms Teksasā? Iemesls ir rūpes par cilvēkiem.

Jaunie “SpaceX” kosmodromi

Kompānija “SpaceX” ir iegādājusies divas naftas urbšanas platformas, vēsta “NASA SpaceFlight”. Precīzāk, šo pirkumu veica kompānijas meitasuzņēmums “Lone Star”, kas tika reģistrēts 2020. gada jūnijā. Tas iegādājās Valaris 8500 un Valaris 8501 platformas, kuru katra vērtība bija 3,5 miljoni ASV dolāru. Pašlaik platformas jau ir pārdēvētas par “Phobos” un “Deimos”, par godu Marsa planētas satelītiem. Skatototies uz jaunajiem platformu nosaukumiem un Īlona Maska sniegtajām ziņām par savu plānu izveidot peldošus kosmodromus, var noprast, ka šīs platformas tiks izmantotas raķešu palaišanai.

Šobrīd abas platformas atrodas Braunsvilas ostā, kas atrodas Teksasas štatā. Iepriekš kompānija ziņoja par jaunām celtņu operatoru, elektriķu un kuģu inženieru vakancēm. Jauno vakanču sludinājumā tika norādīts, ka  darbiniekiem būs jāstrādā pie viena no “SpaceX” projektiem, proti, pie iegādāto naftas ieguves platformu pārbūves.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top