Tehnoloģijas

Komunikācijas tehnoloģijas daudziem palīdzēja parvarēt pandēmijas izaicinājumus

Komunikācijas tehnoloģijas daudziem palīdzēja parvarēt pandēmijas izaicinājumus

Ikvienam, kura darba ikdiena lielā mērā ir saistīta ar ciešu komunikāciju un komandas darbu, šis bija pārmaiņu gads.

“Mēs dzīvojam iepriekš nepieredzētos apstākļos. Vai mūsu dzīve nemitīgos videozvanos ir kļuvusi par ikdienu? Vai virtuves galds arī turpmāk būs mūsu birojs? Vai pieredzam jauna veida darba un sadarbības laikmeta sākumu?” jautā Dereks Kolinss (Derek Collins), Huawei Technologies industrijas un akadēmiskās piesaistes struktūrvienības vadītājs.

Neraugoties uz vispārējo neziņu pandēmijas laikā, nemainīga ir palikusi mūsu vajadzība pēc savstarpējas komunikācijas. “Ģimene, draugi vai darba kolēģi — cilvēciskais kontakts mums ir palīdzējis izdzīvot šajos apstākļos,” uzskata Kolinss.

“Mūžīgi aizņemtie vadītāji, kuri iepriekš būtu pavadījuši daudz laika, ceļojot starp valstīm, varēja tikties ar krietni lielāku skaitu universitāšu un augstskolu pārstāvju, tostarp arī Īrijā.”

“Uzņēmums Huawei turpina sadarbību ar telekomunikācijas operatoriem, gādājot, lai mobilie un platjoslas tīkli spētu nodrošināt arvien pieaugošo pieprasījumu, jo savstarpējās saziņas vērtība ir pieaugusi kā vēl nekad iepriekš.”

Lai gan Kolinss dzīvo Īrijā, Huawei Īrijas pētniecības centra darbība aptver Eiropu, Āziju un citus reģionus, izvēršot globālu sadarbības tīklu vairāk nekā 170 valstīs.

Uzņēmums pētniecībā un attīstībā nodarbina vairāk nekā 100 000 cilvēku, un 3000 no viņiem atrodas Eiropā.

“Huawei pētniecības un attīstības jomas pamatā ir globālā sadarbība, tādēļ pēdējo 18 mēnešu laikā man ir bijis vairāk sanāksmju nekā attiecīgajā laika periodā pirms pandēmijas, un tas nozīmē vairāk ideju, vairāk novatorisma un vairāk sadarbības,” stāsta Kolinss.

Tiesa, mums visiem pietrūkst to nianšu, ko izjūtam, tiekoties ar cilvēkiem aci pret aci un īsi aprunājoties pirms sapulces. “Un es nedomāju, ka tā ir tikai īriem, jo zinu, ka kolēģi visā Eiropā jūtas līdzīgi,” viņš piebilst.

Šā gada februārī Huawei paziņoja, ka nākamo divu gadu laikā investēs 80 miljonus eiro Īrijā bāzētajā pētniecības un attīstības centrā.

“Huawei pētniecības un attīstības mērķi pandēmijas laikā nav mainījušies, un mūsu uzņēmums ir palielinājis savus ieguldījumus galvenajos pētījumos un teorētiskajos atklājumos, lai atbalstītu turpmāko ceļu uz digitālu, pilnībā savienotu un intelektisku pasauli.”

Lai nodrošinātu ciešu sadarbību, Huawei strādāja pie attālinātu video platformas risinājumu ieviešanas, kas ļauj piekļūt dažādiem plašsaziņas līdzekļiem, kurus universitātes izmanto ideju apmaiņai un prezentēšanai.

“Globālā VPN (Virtual Private Networks — virtuālie privātie tīkli) jauda tika reāli pārbaudīta un testēta ar apjomīgo datplūsmu platjoslas savienojumos ar korporatīvajiem tīkliem, un mēs Huawei Īrijas pētniecības centrā meklējām veidus, kā to uzlabot, — ne tikai Īrijā, bet visā pasaulē,” atklāj Kolinss.

Tomēr sekmīgs attālinātais darbs ir saistīts ne tikai ar tehnoloģijām. Tikpat svarīgi ir saglabāt spēcīgu uzņēmuma kultūru. “Lai gādātu par kolēģu un partneru labsajūtu, mums bija daudz sociālo aktivitāšu, viktorīnu, sporta izaicinājumu, fotografēšanas konkursu,” viņš pastāstīja.

  1. gada februārī Huawei apņēmās līdz 2022. gada beigām radīt vēl 110 jaunu darbavietu. “Pandēmijas laikā mēs nolīgām vairāk nekā 90 augsti kvalificētu pētnieku no visas Eiropas. Daudziem no tiem vēl nav bijusi iespēja tikties dzīvē, tāpēc aktivitātes un komandas saliedēšanas aktivitātes ir svarīgas, lai iesaistītu jaunos talantus,” piebilst Kolinss.

Tomēr uz dažām pētniecības un attīstības aktivitātēm pēdējie 18 mēneši ir atstājuši negatīvu ietekmi. “Piemēram, uz laiku tika slēgtas dažas universitātes laboratorijas, tāpēc projekti bija “jāpārkalibrē” atbilstoši laikam un plānotajiem rezultātiem,” viņš norāda.

Taču pagājušā gada kopīgā pieredze var būt arī mainījusi attieksmi pret pieeju darba procesam.

“Es domāju, ka šī pandēmija ir devusi mums visiem prasmes stāties pretī darba procesā iepriekš nepieredzētiem izaicinājumiem. Dažiem tas bija videozvana fonā rejošs suns vai arī pielāgošanās dažādām ģimenes situācijām, piemēram, strādājot pie projekta, istabā var ienākt bērni ar jautājumu par to, kas būs pusdienās. Šis laiks mums mācīja būt elastīgiem un atvērtiem jaunajiem darba apstākļiem, izmantot komunikācijas līdzekļus un kanālus saziņā ar kolēģiem un turpināt savstarpēju sadarbību,” saka Kolinss.

Neoficiālā aptauja, ko uzņēmumu vidē veica uzņēmumu grupas Mazars Īrijas filiāles nodokļu konsultants Džons Bērks (John Burke), parāda, ka daudziem uzņēmumiem, īpaši no mazo un vidējo uzņēmumu sektora, virtuālie rīki ir bijis labs risinājums darba vietām, kurās vitāli svarīgs ir komandas darbs.

“Tādas platformas kā Zoom, Teams un Slack ir mazinājušas pandēmijas ietekmi un sniegušas ciešas sadarbības iespējas,” rezumē D. Bērks.

Daži uzņēmumi ir raduši risinājumus, kā jaunajos darba apstākļos samazināt izmaksas. “Vairāki klienti to ir panākuši, samazinot darbinieku klātbūtni — ļaujot strādāt attālināti. Tas attiecas arī uz pētniecības un izstrādes darbu,” norāda Bērks.

“Es sazinājos ar plašu un daudzveidīgu klientu loku, un jo īpaši mazie uzņēmumi norāda, ka vispār neredz vajadzību atgriezties birojā, jo visi nepieciešamie rīki ir pieejami tiešsaistē un, tos izmantojot, var nodrošināt ideālu sadarbību.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top