Tehnoloģijas

Kosmosā ir atklāti noslēpumaini objekti

Kosmosā ir atklāti noslēpumaini objekti

Astronomi kosmosā regulāri novēro jaunus objektus un katrs jauns objekts kosmosā astronomiem ir liels atradums. Ko šajā reizē ir atklājuši kosmosa pētnieki?

Noslēpumainie kosmosa objekti

Pētniekiem ir izdevies kosmosā pamanīt četrus dīvainus apaļus objektus. Šie objekti, kā vēsta astronomi “šķiet, neatbilst nevienam zināmajam objektu tipam”. Tajā pašā laikā nav nekāda izskaidrojuma tam, kā šie objekti varētu rasties. Līdz šim ir atklāti četri apaļi objekti, no kuriem trim ir spožas malas. Šobrīd pētnieki nespēj rast izskaidrojumu objektu izcelsmei.

Kosmosa pētnieki uzskata, ka šie noslēpumainie objekti varētu būt sfērisks triecienvilnis no dramatiskā notikuma, kas varētu būt noticis citur galaktikā. Tie varētu rasties no radioviļņu pārrāvumiem, gamma-staru pārrāvumiem vai no neitronu zvaigžņu apvienošanās, kas pašas par sevi ir noslēpumainas un par kurām pētnieki ir zinājuši jau ilgu laiku. Šie objekti var sniegt arī jaunu perspektīvu par jau zināmām parādībām. Apaļie objekti ar spilgtajām malām tika novēroti, kad astronomi pētīja radioteleskopu arhīva datus Austrālijā un Indijā.

Astronomi arī saka, ka objekti tika novēroti vienā un tajā pašā laikā, pateicoties jaunajām kosmosa novērošanas iespējām. Objekti tika novēroti ar jauno radioteleskopu “Pathfinder”. Četri apaļie noslēpumainie objekti tika atklāti, kad pētnieki strādāja pie Visuma evolucionārās kartes (EMU) Survey izveides.

Objektiem tika piešķirts nosaukums “dīvainie radioviļņu apļi”. Šāds nosaukums tika izvēlēts tāpēc, ka zinātnieki nav spējuši izskaidrot to izcelsmi. Šie objekti var būt atliekas no superzvaigznes planetārā miglāja vai kaut kas līdzīgs protoplanetārajam diskam vai zvaigznes veidojošai galaktikai noteiktā leņķī. Tāpat nav izslēgts, ka šie noslēpumainie objekti var liecināt par kļūdu novērojumos.

Kur objekti atrodas?

Astronomi uzskata, ka šie objektiem var būt saistība ar tālajām galaktikām, jo tie atrodas ārpus Piena Ceļa galaktikas plaknes, kas, “izmet” zvaigznes. Aptuvenais objektu lielums liecina, ka tie ir apmēram trīsdesmit reizes mazāki par mēnesi. Jāatzīmē, ka objekta patiesā būtība var būt daudz aizraujošāka nekā jebkāda veida teorijā to varētu paredzēt. Tas var būt pierādījums pilnīgi jaunu objektu eksistencei, ko mēs vēl nekad neesam redzējuši vai arī debesu ķermeņi, par kuru eksistenci mēs neko nezinājām visus šos gadus.

Šo objektu izcelsmei var būt vairāki izskaidrojumi, bet pagaidām astronomi nevar ar pārliecību pateikt, kas tieši ir šie objekti.

Interesanti, ka noslēpumainie objekti ir neredzami infrasarkanajā un rentgenstarā. Diviem objektiem to centros ir galaktikas. Tas liek astronomiem domāt, ka objektus varēja izveidot tās pašas galaktikas Šobrīd ir atrasti tikai četri objekti – tas nav pietiekams daudzums, lai varētu runāt par vērienīgu atklājumu. Lai nu kā, astronomi turpinās pētīt kosmosu, cerot atklāt šo savādo objektu izcelsmi un to rašanās noslēpumu.

Avots: The Independent   Arxiv

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top