Tehnoloģijas

Pirms Itālijas F1 Grand Prix autosacīkstēm pastiprinās krāpnieciska darbība

Pirms Itālijas F1 Grand Prix autosacīkstēm pastiprinās krāpnieciska darbība

Unsplash

Šosvētdien, 12. septembrī, notiks visaugstākās klases starptautiskās autosacīkstes — Itālijas F1 Grand Prix izcīņa. Ar pandēmiju saistīto ierobežojumu dēļ ne visi līdzjutēji varēs apmeklēt sacensības un atbalstīt iemīļoto komandu. Pandēmijai turpinoties, Grand Prix skatītāju vidū popularitāti ir ieguvusi tiešraižu straumēšana. Taču ir jāpatur prātā, ka kibernoziedznieki bieži izmanto līdzjutēju vēlmi skatīties F1, izvēršot dažādas tiešsaistes krāpšanas shēmas nolūkā iegūt lietotāju akreditācijas datus.

Lai iegūtu skaidru priekšstatu, kā krāpnieki monetizē lietotāju interesi par F1, „Kaspersky” eksperti izanalizēja ļoti daudz vietņu, kas piedāvā par brīvu straumēt Itālijas Grand Prix izcīņas tiešraidi. Kā jau varēja gaidīt, dažas no šīm lapām izrādījās skatītāju akreditācijas datu zagšanai paredzētas pikšķerēšanas vietnes.

Eksperti atrada ļoti daudz viltus vietņu, kas piedāvā Itālijas Grand Prix izcīņas tiešraides straumēšanu. Lai redzētu F1 straumi, skatītājiem bija jāreģistrējas vietnē un jāsamaksā 1 USD, lai turpinātu skatīšanos. Nepārsteidz, ka šīs vietnes izrādījās krāpnieciskas un krāpnieki tās izmantoja par instrumentu kredītkaršu datu zagšanas shēmās. Šis pikšķerēšanas veids ir plaši izplatīts un tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem krāpnieku vidū.

„Kaspersky” eksperti atrada arī tādas pikšķerēšanas vietnes, kas piedāvā straumēt F1 ne tikai no Itālijas Grand Prix izcīņas, bet arī no sacensībām Krievijā, Nīderlandē un citās valstīs.

 

Pikšķerēšanas lapas piemērs ar F1 sacīkšu straumēšanas piedāvājumiem

Pikšķerēšanas lapas piemērs ar F1 sacīkšu straumēšanas piedāvājumiem

„Lielas sporta sacensības ir viena no populārākajām ēsmām, ko izmanto kibernoziedznieki, lai zagtu lietotāju naudu un akreditācijas datus. Līdzīgu tendenci mēs jau novērojām olimpisko spēļu laikā. Tā kā skatītāji ļoti vēlas skatīties F1, viņi neuzmanīgi izvēlas apmeklējamos avotus, un tieši to gaida kibernoziedznieki. Krāpnieki ir izstrādājuši dažādus paņēmienus, kā novērst lietotāju uzmanību un nozagt viņu akreditācijas datus, tāpēc mēs aicinām skatītājus uzmanīgi izvēlēties apmeklējamās vietnes,” komentē „Kaspersky” drošības eksperte Tatjana Ščerbakova.

Lai nekļūtu par krāpšanas upuri, „Kaspersky” lietotājiem iesaka rīkoties šādi.

  • Pirms personas datu ievadīšanas pārbaudiet vietņu autentiskumu un sporta pārraižu vērošanai izmantojiet tikai oficiālās tīmekļa lapas. Atkārtoti pārbaudiet URL formātus un uzņēmuma nosaukuma pareizrakstību.
  • Pirms noklikšķināšanas pārbaudiet saiti. Uzvirziet kursoru uz tās, lai priekšskatītu vietrādi URL, un pārbaudiet, vai nav pareizrakstības vai citu kļūdu.
  • Izmantojiet nekļūmīgu drošības risinājumu, piemēram, kas identificē ļaunprātīgus pielikumus un bloķē pikšķerēšanas vietnes.

Par „Kaspersky”

„Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljonu lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240,000  korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais. Uzziniet vairāk vietnē kaspersky.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top