Biržas

Kreditoru grupas Mt.Gox koordinators noliks savas pilnvaras

Kreditoru grupas Mt.Gox koordinators noliks savas pilnvaras

Endī Pags – tagad slēgtās biržas Mt. Gox lielākās kreditoru grupas dibinātājs un koordinators paziņojis, ka viņš noliks savas pilnvaras grūtību dēļ, kādas radušās biržas kreditoru reabilitācijas procesā, kas var ieilgt vēl uz diviem gadiem.

Pags, kurš pirms 18 mēnešiem nodibināja kreditoru grupu ar nosaukumu Mt. Gox Legal, teicis, ka iepriekš paziņotie izmaksu termiņi kreditoriem (līdz šī gada beigām) var tikt atlikti Mt. Gox bijušā partnera – kompānijas Coinlab dēļ, kas biržai paziņojusi savas pretenzijas.

Tima Draipera, Barī Silberta un Rodžera Vera (cita starpā) finansētā Coinlab kļuva par Mt. Gox partneri 2012. gadā, un būtībā bija biržas pārstāvis ASV. 2013. gadā Coinlab iesūdzēja tiesā Mt. Gox – prasībā kompānija apgalvoja, ka birža nav izpildījusi vienošanos par partnerību un pieprasīja kompensāciju 75 milj. $ apmērā. Mt. Gox izvirzīja pretprasību, paziņojot, ka vienošanos pārkāpusi tieši Coinlab, bet, kad birža tika slēgta, tiesa tā arī nepieņēma galīgo lēmumu.

“Sākotnēji Coinlab izvirzīja prasību 75 milj. $ apmērā, kas – pēc daudzu cilvēku domām – bija nepamatoti… Kad mēs nonācām līdz reabilitācijai, tad visi atkārtoti izvirzīja tās pašas prasības, bet Coinlab prasīja jau 16 mljrd. $”, – saka Pags.

Coinlab amerikāņu jurists Edgars Sardžents teicis CoinDesk, ka nevar runāt par Japānas tiesā izvirzīto pretenziju summu, un pietiekami nepārzina Japānas likumdošanu, lai komentētu šo jautājumu. Coinlab Japānas advokāti un Coinlab dibinātājs Pīters Vessenes nav atbildējis uz pieprasījumu sniegt komentārus.

Mt. Gox kuratoram Nobuaki Kobajaši ir jāsadala kreditoru balsis atkarībā no to daļas apmēra, tomēr nav iespējams to izdarīt, kamēr netiks novērtētas un izskatītas Coinlab prasības. Pags paskaidro:

Tā kā pretenzijas tiek izskatītas un joprojām tiek apstrīdētas, aizbildnis nevar sadalīt balsis, kamēr pretenzijas netiks apmierinātas vai noraidītas… Šķiet, ka mēs šeit esam iestrēguši.

Tiesnešiem var būt nepieciešami vairāki mēneši līdz gadam, lai novērtētu prasību. Ja Coinlab prasība tiks noraidīta, kompānija varēs to apstrīdēt, kas aizņems vēl vienu gadu. Saskaņā ar Paga  vērtējumu – kopumā lēmuma pieņemšana saistībā ar Coinlab var ilgt no 18 līdz 24 mēnešiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top