Visas ziņas

Kredītreitingu aģentūra „S&P” paaugstina “Freedom Finance Europe” kredītreitingu uz ‘B/B’ līmeni

Kredītreitingu aģentūra „S&P” paaugstina “Freedom Finance Europe” kredītreitingu uz 'B/B' līmeni

Timurs Turlovs, Freedom Holding Corp. izpilddirektors

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “S&P Global Ratings” ir paaugstinājusi ilgtermiņa kredītreitingu “Freedom Finance Europe” un citām “Freedom Holding Corp.” filiālēm uz ‘B/B’ līmeni ar stabilu nākotnes perspektīvu. Analītiķi šo paaugstinājumu skaidro ar holdinga aktīvu pārdošanu Krievijā un no tās izrietošo atbilstības risku samazinājumu.

“Stabilā nākotnes perspektīva grupas reitingam atspoguļo mūsu cerības, ka grupa saglabās augstu spēju gūt ieņēmumus nākamo 12 līdz 18 mēnešu laikā, vienlaikus saglabājot vismaz atbilstošus kapitalizācijas rādītājus jauno aktīvu pārņemšanas laikā”, norādīts “S&P” paziņojumā.

Papildu “Freedom Finance Europe”, kas ir “Freedom Holding Corp.” Eiropas nodaļa, reitings paaugstināts arī “Freedom Finance JSC”, “Freedom Finance Global PLC” un “Freedom Finance Bank Kazakhstan JSC”, kuras centrālais birojs atrodas Kazahstānā.

“Mēs uzskatām, ka ar sankcijām saistītie riski “Freedom Holding Corp.” ir mazinājušies, jo veiksmīgi tika pārdotas grupas filiāles Krievijā. Kopumā “Freedom Holding Corp” grupa saglabāja spēcīgu rentabilitāti ar pašu kapitāla atdevi vairāk nekā 30 % deviņu mēnešu periodā, kas noslēdzās 2022. gada 31. decembrī”, norādīja aģentūra.

“Freedom Holding Corp.” februārī pabeidza Krievijas aktīvu pārdošanu un pilnībā pārtrauca savu darbību Krievijā. Kā uzsver “Freedom Holding Corp.” izpilddirektors Timurs Turlovs, lēmums pamest Krievijas tirgu bija sekas iebrukumam Ukrainā.

Par freedom24.com

Freedom24.com ir akciju, vērtspapīru, biržā tirgoto fondu tirdzniecības platforma, kas pieejama gan tiešsaistē, gan mobilajās lietotnēs Android un iOS ierīču lietotājiem. Platformu izveidojis uzņēmums Freedom Finance Europe Ltd., kura mātesuzņēmums ir vienīgais Nasdaq biržā kotētais Eiropas brokeris. Uzņēmumam ir biroji ASV, Vācijā, Spānijā, Grieķijā, Francijā, Kiprā, Kazahstānā, Polijā, Ukrainā, Azerbaidžānā un Armēnijā. Uzņēmums drīzumā plāno atvērt biroju Baltijas valstīs. Platformai ir aptuveni 550 tūkstoši klientu (no tiem aptuveni 170 tūkstoši Eiropā), kuri tai uzticējuši savus aktīvus vairāk nekā pusmiljarda ASV dolāru vērtībā, un šī summa pastāvīgi turpina pieaugt. Papildu informācija par Freedom24.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top