Valūtas

Kreigs Raits noliedz līdzdalību biržas MtGox uzlaušanā

Austrālijas uzņēmējs Kreigs Raits paziņojis, ka bitkoini viņa advokātu norādītajā adresē nav saistīti ar MtGox biržas uzlaušanu, bet viņš tos iegādājies 2011. gada februārī.

Pēc viņa sacītā – kriptovalūta makā tika pārskaitīta tā paša gada martā, tā ir Tulip Trust īpašums un joprojām tur atrodas.
Kripto kompānijas Dragon Industries līdzdibinātājs Arturs van Pelts pievērsis uzmanību kārtējai neatbilstībai Raita paziņojumos. Iepriekš pašpasludinātais Satoši Nakamoto, liecinot zem zvēresta, atbildēja, ka 2011. gadā viņš pirka bitkoinus maijā/jūnijā, bet adreses kontrolēja sieviete, kuru viņš nevar atrast.
“Un tagad atkal uzlauza 2020. gada februārī? Šie BTC ienāca tieši no MtGox aukstās glabātuves adreses. Tie tika nozagti,” – secināja Pelts.

Pagājušajā nedēļā Raita advokāti kompānijai Blockstream nosūtīja vēstuli, kurā nosauktas divas BTC adreses, kas it kā pieder viņam. Viņi paziņoja, ka abas tika uzlauztas februārī, bet tajās glabātie bitkoini pieder Tulip Trust un ir jāveic pasākumi, lai tos atdotu īpašniekam.

Biržas MtGox bijušais izpilddirektors Marks Karpeless pievēra uzmanību, ka viena no Raita advokātu nosauktajām adresēm ar gandrīz 80 000 BTC patiešām figurē MtGox lietas tiesas dokumentos.

Bijušais Monero vadošais izstrādātājs Rikardo Spanji atzīmēja, ka vēstule ir uzņēmēja rakstiska atzīšanās par dalību biržas uzlaušanā. Viņu atbalstīja arī Marks Karpeless.

Atspēkojot apsūdzības, Raits sniedza savus argumentus:

  • minētās BTC adreses piederību biržai apstiprina tikai Karpelesa sarakstes ar MtGox dibinātāju Džedu Makalebu teksta fails;
  • no 2011. līdz 2014. gadam – pirms MtGox sabrukuma – Karpeless nemēģināja atgūt bitkoinus, lai gan viņš teica, ka zina, kur atrodas nozagtie aktīvi;
  • nākamos četrus gadus nekādas darbības to atgūšanā neveica arī biržas ārējais pārvaldītājs;
  • kopš februāra, kad Raits pirmo reizi paziņoja par viņam piederošajām adresēm – ne Karpeless, ne MtGox investori un neviens cits šai sakarā necentās ar viņu sazināties.

Atgādinām – maijā Kreigs Raits nodeva tiesai sarakstu ar vairāk nekā 16 tūkstošiem it kā viņam piederošo bitkoina adrešu, kurās aptuveni ir 1,1 milj. BTC. Maijā no 145 no tām tika nosūtīts ziņojums, kurā uzņēmējs tiek apsūdzēts krāpšanā un nepatiesu liecību sniegšanā.

Avots: Forklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top