Visas ziņas

Kreigs Raits sola “uzlauzt” anonīmās kriptomonētas Monero un Zcash

Doktors Kreigs Raits nolēmis palielīties ar savām spējām uzlauzt anonīmās kriptovalūtas. Intervijā Renam Noineram kanālā CNBC Africa viņš teica, ka plāno to izdarīt 2019. gadā.

Raits plāno “nogalināt” Monero un Zcash?

Šķiet, ka kripto telpā tiek izspēlēta kārtējā komiskā luga ar doktora Kreiga Raita piedalīšanos, kurš, visticamāk, vienkārši ir nolēmis atkal pievērst publikas uzmanību.

Austrālijas zinātnieks – datoriķis un iespējamais bitkoina “radītājs” – pašizsludinātais “Satoši” – teicis Noineram, ka zin, kā nogalināt tādas kriptovalūtas – kā  ZCash un Monero. Raits paziņojis, ka plāno uzlauzt šīs anonīmās kriptovalūtas “vēlāk – 2019. gadā”. Turklāt viņš piebildis, ka privātās monētas – tas ir “tas pats, kas skrējiens pa Taimskvēru ar nolaistām biksēm”.

Tostarp kādā savā tvītā Raits teica, ka “anonīmo monētu izmantošana daudzās valstīs tiek pielīdzināta noziegumam”. Viņš arī teicis, ka labāk “parādīs varas institūcijām, kā apturēt kriptovalūtas, nekā palīdzēs neveiksminieku grupai, kas atbalsta noziedzniekus”.

Vai anonīmās monētas ir apdraudētas?

Bet, ja Raita plāns patiešām tiks realizēts, tad šiem kriptovalūtu projektiem radīsies problēmas. “Tumšie” interneta lietotāji galvenokārt dod priekšroku tieši Monero un ZCash izmantošanai. Šo monētu uzlaušana un atklāšana padarīs šīs monētas mazāk pievilcīgas to piekritējiem.

Gadījumā ar bitkoiniem un citām kriptovalūtām lietotāju dati ir diezgan viegli izsekojami, un tādas monētas “tumšajiem” lietotājiem ir mazāk vilinošas.

“Atklāt un apturēt” pašu Raitu!

Kreigs Raits kļuva zināms kriptovalūtu tirgū ar saviem apšaubāmajiem paziņojumiem par to, ka tieši viņš ir bitkoina dibinātājs ar pseidonīmu Satoši Nakamoto. Tomēr daudzi ir pārliecināti, ka tā viņš joko.

Turklāt paziņojumi par to, ka anonīmajām kriptovalūtām ir trūkumi un vājās vietas, – arī nav nekas jauns. Pētnieku grupa no vairākiem Amerikas institūtiem arī to pastiprina.

Tas var arī nozīmēt, ka Raits cenšas piesavināties citu pētnieku nopelnus, pretendējot uz tāda ģēnija vietu – kā Satoši Nakamoto.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top