Tehnoloģijas

Krievi masveidā iepērk lietotāju kontus ārvalstu kriptobiržās

Krievi masveidā iepērk lietotāju kontus ārvalstu kriptobiržās, lai apietu bloķēšanu

Darknetā ir dubultojies kriptovalūtu biržu lietotāju kontu piedāvājums. Pakalpojums ir pieprasīts starp lietotājiem, kuri saskaras ar bloķēšanu, kā arī noziedzīgām grupām.

Pēc izdevuma Kommersant ekspertu domām, gatavu un verificētu kriptomaku skaits, kas gatavi pārdošanai ēnu tirdzniecības platformās, ir dubultojies, salīdzinot ar 2022. gada sākumu.

2023. gada janvāra sākumā to skaits tika lēsts ap 400 vienībām. Vidējā maksa par lietotājvārdu un paroli, lai piekļūtu kontam, nepārsniedz 50 USD. Vairākas reizes dārgāk, līdz 300 USD, pircējam maksās konta dati ar QR kodu divu faktoru autentifikācijai, pilns dokumentu komplekts, kuram konts reģistrēts, pasts un citi nepieciešamie dati.

Cena ir atkarīga no reģistrācijas valsts, reģistrācijas datuma, konta vecuma, kā arī darbības vēstures. Standarta pamata pakotnē ir pieteikšanās dati, rezerves līdzekļi piekļuves iegūšanai, tiešsaistes informācija SMS saņemšanai.

No Krievijas likumdošanas viedokļa citas personas konta iegādes fakts nav pārkāpums vai noziegums, jo konts nav īpašums. Teorētiski un ar ļoti lielu atrunu skaitu konta īpašnieku var saukt pie atbildības saskaņā ar  Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa 174. pantu “Naudas līdzekļu vai cita īpašuma legalizācija (atmazgāšana), ko citas personas ieguvušas noziedzīgā ceļā”. Tomēr šajā gadījumā ir jāsavāc plaša pierādījumu bāze un jālabo darbības, piemēram, līdzekļu izņemšana no kriptovalūtas biržas uz personīgo bankas kontu.

Acīmredzamā vieglā piekļuve kriptovalūtas kontam tā nākamajam īpašniekam rada vairākus nozīmīgus riskus, kas saistīti ar neatgriezenisku savu līdzekļu zaudēšanu. Papildus pircēju maldināšanai, atklājoties nelikumīgas izmantošanas faktam, fiktīvais īpašnieks var saskarties ar situāciju, kad faktiskais (pēc deklarētajiem dokumentiem) īpašnieks var vērsties biržā ar lūgumu par nozagtiem konta datiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top