Tehnoloģijas

Krievijā ir vērojams kriptovalūtas ieguves bums

Krievijā ir vērojams kriptovalūtas ieguves bums

Ziņu portāls Coindesk, atsaucoties uz nozares pārstāvjiem, ziņo, ka pēc sankciju ieviešanas Krievijā ir vērojams kriptovalūtas ieguves bums.

Uzņēmuma Luxor Technologies vadītājs Ītans Vera sacīja, ka Krievija pašlaik iegādājas vairāk kriptovalūtas ieguves iekārtu nekā jebkura cita valsts pasaulē. Savukārt Cryptocurrency Mining Group paziņoja, ka Rietumu sankcijas ir veicinājušas kriptovalūtas nozares izaugsmi Krievijā. Kriptovalūtas ieguve ir kļuvusi par alternatīvu ienākumu avotu arī enerģijas ražotājiem. Turklāt šis process atvieglo Krievijas rubļu pārvēršanu bitkoinos.

“Neviens pret Krieviju vērsto sankciju kopums pilnībā neaizliedz dalību kriptovalūtas ieguves nozarē,” uzskata analītiskās kompānijas Elliptic politikas un regulējuma viceprezidents Deivids Kārlails. Tomēr šajā nozarē strādājošajiem uzņēmumiem pastāv “būtiski riski”: tie nevar veikt darījumus ar sankcijām pakļautām struktūrām, tostarp ar kriptovalūtas ieguves uzņēmumu BitRiver, vai veikt maksājumus valstij piederošām bankām un uzņēmumiem.

Iepriekš, analītiskās kompānijas BitRiver eksperti aprēķināja, ka līdz 2023. gada pirmā pusgada beigām Krievijā būs vērojams gandrīz tāds pats kriptovalūtas ieguves apjoma pieaugums kā ASV. No 2023. gada Krievijā ir arī pieaudzis pieprasījums pēc kriptovalūtas pakalpojumiem no Ķīnas, norāda uzņēmums.

Avots: Coindesk

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top