Visas ziņas

Krievijā kriptovalūtu īpašniekiem liks maksāt nodokļus un naudas sodus

Nodoklis un sodi par kriptovalutu Krievijā

Foto: Unsplash

Pārkāpējiem, kuri nodokļu deklarācijās neiesniegs attiecīgo informāciju, tiks uzlikts naudas sods 10% apmērā no neatklātās summas.

Krievijas Valsts dome ir pieņēmusi likumprojektu par kriptovalūtu darījumu aplikšanu ar nodokļiem. Šo dokumentu parlamentam iesniedza valdība.

Dokuments ievieš grozījumus KF Nodokļu kodeksā un uzliek par pienākumu fiziskām un juridiskām personām atskaitīties nodokļu institūcijām par piederošu kriptovalūtu, kā arī maksāt nodokli, ja darījumu summa par tām pārsniedz 600 tūkst. rubļu (6,720 eiro).

Kriptovalūtu operāciju ienākumus rosina aplikt ar fizisko personu ienākuma nodokli (FPIN) vai peļņas nodokli, tostarp netiek paredzēts pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Pārkāpējiem, kuri nodokļu institūcijām nesniegs attiecīgo informāciju, tiks uzlikts naudas sods 10% apmērā no neatklātās summas.

Visbeidzot, likumprojektā tiek ierosināts uzlikt naudas sodu 50 tūkst. rubļu (560 eiro) apmērā fiziskām un juridiskām personām, kuras savlaikus nav iesniegušas informāciju par iegūtajām tiesībām rīkoties ar digitālu valūtu.

Likumprojektu par kriptovalūtu nodokļu aplikšanu iepriekš akceptēja Valsts domes Budžeta un nodokļu komiteja.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top