Visas ziņas

Krievija nelegalizēs Facebook kriptovalūtu

Krievija nelegalizēs Facebook kriptovalūtuKrievijas Valsts Domes Finanšu tirgus komitejas priekšsēdētājs Anatolijs Aksakovs izteicies, ka Facebook gaidāmā kriptovalūta Libra Krievijā netiks legalizēta, 18. jūnijā vēstīja vietējais ziņu izdevums TASS.

Aksakovs paziņojis, ka Krievija nelegalizēs Facebook Libra kriptovalūtas izmantošanu, ko kompānija plāno laist apritē 2020. gadā, jo tas var radīt draudus valsts finanšu sistēmai. Aksakovs arī uzsvēra, ka Krievijai nav plānu pieņemt likumdošanu “kas paredzētu kriptorīku aktīvai izmantošanai atvērto platformu ietvaros”.

Aksakova izteikumi ir petrunā ar finanšu ministra vietnieka Alekseja Moisejeva apgalvoto, kurš norāda, ka valsts lielāko kriptovalūtas likumprojektu “Par digitālajiem finanšu līdzekļiem” varētu pieņemt tuvāko divu nedēļu laikā.

Pēc Aksakova teiktā, cilvēki Libra varēs iegādāties ārvalstu finanšu platformās, savukārt līdzīgu mehānismu izveide Krievijā būs stingri ierobežota:

Teorētiski būtu jārunā par iespēju organizēt valūtas maiņas, tirdzniecības platformas un šādu valūtu pārdošanu. Manuprāt, mēs ierobežosim vai aizliegsim šādu vietņu izveidi. Tie, kas vēlas iegādāties kriptovalūtu, izmantojot ārvalstu tiesību aktus, var to darīt, paši uzņemoties risku.”

Arī citu valstu regulatori ir nobažījušies par Facebook vietējās digitālās valūtas laišanu klajā. Amerikas Savienoto Valstu Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja Maksīna Votersa lūdza, lai Facebook pārtrauc savu kriptovalūtas projekta attīstību.

“Ņemot vērā uzņēmuma satraucošo pagātni, es prasu, lai Facebook piekristu moratorijam attiecībā uz kriptovalūtas izstrādi, līdz Kongresam un regulatoriem būs iespēja izskatīt šos jautājumus un rīkoties, ” Vatersa norādīja.

Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs izteicies, ka plāno “lūgt garantijas” no “Facebook” attiecībā uz Libru. Lemērs norādīja, ka Libra ir “valstu suverenitātes atribūts” un “tai jāpaliek valstu, nevis privātu uzņēmumu, kas atbild uz privātām interesēm, rokās”.

Facebook publiskojis tehnisko informāciju attiecībā uz Libra, kurā teikts, ka valūta darbosies vietējā un mērogojamā Libra blokķēdē un tiks nodrošināta ar aktīvu rezervi, kas šķietami “paredzēta, lai tai piešķirtu tai būtisku vērtību” un mazinātu  tās svārstību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top