Visas ziņas

Krievijā sodīs par Īlona Maska satelīta internetu

Krievijas Digitālās attīstības ministrija piedāvājusi sodīt juridiskās personas un uzņēmējus, kas pieslēgusies ārvalstu satelīta tīkliem, apejot Krievijas noteikumus. Ierēdņi pieprasa visu informāciju uz ārvalstu satelītiem pārsūtīt caur valsts kontrolētām stacijām.
Dokumenta autori piedāvā sodīt uzņēmējus, juridiskās personas un amatpersonas, ja tās nepilda valdības lēmumu par satelītu tīklu, kas tiek pārvaldīti no ārvalstīm, izmantošanas kārtību.
Turklāt tiks sodītas personas, kas, izmantojot ārvalstu jurisdikcijā esošus satelītus, neveidos tādas sistēmas Krievijas segmentu un nenodrošinās šī segmenta pārvaldību no Krievijas.
Likumprojekti par sodiem laika ziņā sakrīt ar divu globālās interneta piekļuves caur satelītiem sistēmu palaišanu: februārī nesējraķete “Sojuz” aktivizēja sešus Google bijušā menedžera Grega Vailera projekta OneWeb satelītus, bet maijā Īlona Maska kompānija SpaceX orbītā ievadīja pirmos 60 mini satelītus no ieplānotajiem 12 000 projekta Starlink ietvaros.
FDD projektu OneWeb nodēvēja par draudu nacionālajai drošībai un piedāvāja palaist analogu Krievijas projektu, kura vērtība tiek lēsta 230 miljardu rubļu apmērā.

Krievijā sodīs par Īlona Maska satelīta internetu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top