Visas ziņas

Krievija uz Sevastopoli ir aizsūtījusi savu jaunāko desanta kuģi

Krievija uz Sevastopoli ir aizsūtījusi savu jaunāko desanta kuģi

Foto – ilustratīvs

Krievija, iespējams, ir aisūtījusi savu jaunāko lielo desanta kuģi “Ivan Gren” no Novorosijskas uz Sevastopoli.

Kā vēsta monitoringa Telegram kanāls “Krimas vējš“, atsaucoties uz OSINT MT Anderson satelīta attēlu, kas uzņemts 6. janvārī, kuģis “Ivan Gren” ir pamanīts netālu no piestātnes Sevastopoles līcī.

Tiek norādīts, ka 2022. gada janvāra beigās Krievija uz Sevastopoli pārcēla kuģi “Pjotrs Morgunovs”, kas ir tās pašas klases kuģis kā “Ivan Gren”. Kuģis bija pastāvīgi dislocēts Novorosijskā un ieradās Sevastopolē uz mācībām.

Krievija uz Sevastopoli ir aizsūtījusi savu jaunāko desanta kuģi

“Pjotrs Morgunovs” tika nodots ekspluatācijā 2020. gada 23. decembrī, tā kopējā celtspēja ir 6,6 tūkstoši tonnu un tas spēj transportēt pastiprinātu jūras kājnieku bataljonu ar ekipējumu. Kuģa klāja angārā ir izvietota aviācijas grupa, proti, divi helikopteri Ka-29 un bezpilota lidaparāti “Orlan-10”.

Atgādinām, ka pēdējās dienās okupanti Krimā ir ļoti “satraukti”. Okupācijas “iestādes” 4. janvārī paziņoja par vienu no masveidīgākajiem uzbrukumiem pussalā. Sevastopoles rajonā bija dzirdami sprādzieni.

Vēlāk Ukrainas Ģenerālštābs paziņoja, ka okupētajā Krimā ir paveikts veiksmīgs uzbrukums Krievijas okupantu militārajam objektam. Tika trāpīts komandpunktam.

4. janvāra vakarā Krimā jau otro reizi dienas laikā atskanēja sprādzieni. Okupanti apgalvoja, ka tiek atvairīti dronu uzbrukumi. Krimas Telegram kanāli rakstīja par sprādzienu skaņām un pretgaisa aizsardzības darbu Sakskas rajonā, Novorosijskā, Novofedorovkā, Jevpatorijā un Vilino. Turklāt tika ziņots par satiksmes slēgšanu uz Krimas tilta.

Vai tiešām krievi nebaidās pazaudēt savu jaunāko desanta kuģi “Ivan Gren”?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top